Zeytinyağı kabızlık sorununu ortadan kaldırıyor

Ağrılı ve son derece rahatsız edici bir durumdur. Kabızlık bir sindirim bozukluğudur. Kabızlığın nedeni, yanlış beslenme, yetersiz su içmek, lifli gıdalar tüketmemek, hareketsizlik, olarak belirtilse de daha çok sayamadığımız nedeni olabilir. Kabızlık için ilaç kullanmak yerine doğal yöntemleri tercih etmek en uygunudur. Sizler için kabızlık giderici yöntemleri araştırdık.

İlk olarak su takviyesi, günde 2 Litre su içmeye gayret gösterin. Yeterli su içmek bağırsak hareketlerini hızlandıracağı için tuvalete çıkmanız kolay olacaktır. Hatta sabah uyandığınızda 1 bardak ılık suyun içine birkaç damla limon damlatın ve bu suyu her gün tüketin. Bağırsaklarınızın çalıştığını göreceksiniz.
Yetersiz lif tüketimi de bağırsak hareketlerimizi yavaşlatır, bu yüzden günlük gerekli lif alımınızı kontrol altında tutunuz. Çoğu meyve ve sebzede çok sayıda lif bulunmaktadır. Sebzelerden ıspanak, pırasa, lahana, brokoli, enginarı örnek olarak verirsek, meyvelerden ise erik, armut, elma örnek olarak verilebilir. Bunun yanı sıra kuru erik, kuru kayısı ve incir tüketmek de bağırsakları harekete geçirecektir. Her gün bir tane tüketmeniz bile yararınıza olacaktır.

ZEYTİNYAĞI SİNDİRİM SORUNLARIMIZI ANINDA ÇÖZER

Zeytinyağı kullanmak sindirim problemlerinin önüne geçer, her gün zeytinyağı kullanan kişilerin bağırsaklarından besinlerin geçişi kolay olacak ve boşaltım normal olacaktır. Hafta da 2 veya 3 defa pişireceğiniz zeytinyağlı pırasa yemeği, bağırsak hareketlerinde hızlanmaya ve kabızlık sorununuzun ortadan kalkmasına neden olur. Prebiyotik yiyecekler bağırsaklardaki bakterileri öldürmeye yarar, bağırsak hareketlerini canlandırır. Bunun en güzel örneği ev yoğurdudur. Hareketsiz yaşam da bağırsakların çalışmasını önler. Her gün yapacağınız 30 dakika yürüyüş bağırsaklarınız için oldukça faydalı olacaktır.

YAZAR: Nilay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.