Yumuşatıcının aklınıza gelmeyecek 7 kullanım alanı

Evimizde kullandığımız temizlik ürünlerini aslında bir çok alanda kullanabiliyoruz.

Bu yazımız da bu ürünlerden bahsetmek istiyoruz. Aslında bu ürünlerden belkide en çok işe yarayanını anlatacağız. Bu ürün yumuşatıcı.

Yumuşatıcılar sadece çamaşırlarımızı yumuşatmakla kalmıyor. aslında bir çok temizlik ürününden çok daha başarılı bir temizlik ürünü olarak kullanılabiliniyor.

Bu yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda siz de hak vereceksiniz.

Yumuşatıcıların kullanım alanları:

1-Yüzeyler

Yumuşatıcılar, sadece çamaşırları yumuşatmakla kalmıyor. Aynı zamanda mükemmel bir yüzey temizleyici olarak da kullanılabiliniyor. Yapmanız gereken ılık suyun içerisine bir miktar yumuşatıcı koymak ve bu karışım ile yerleri silmek. Bu işlemin sonunda yerlerde toz ve kirden eser kalmadığını göreceksiniz.

2- Camlar

Camlar kirlenmesinden en çok şikayetçi olduğumuz şeylerden biridir. Ama sorun değil. Yumuşatıcı burada da imdadınıza yetişiyor. Yapmanız gereken yumuşatıcıyı suyun içerisine eklemek ve bir sprey yardımı ile camlarınıza sıkmak. Daha sonra kuru bir bez ile camları sildiğiniz de camların tertemiz olduğunu göreceksiniz.

3- Mobilyalar

Yerlerde kullanıldığı gibi mobilyalar üzerinde de yumuşatıcıyı kullanabilirsiniz. Yumuşatıcı ve suyu karıştırıp bir sprey yardımı ile mobilyalarınızın üzerine sıkın. Ardından kutu bir bezle sildiğinizde tozlardan eser kalmadığını göreceksiniz.

4- Duşakabin temizliği

Duşakabin temizliği en çok uğraştıran temizliklerden biridir. Ama yumuşatıcı burada da mucizeler yaratıyor. Yumuşatıcı ve suyu bir sprey şişesi içinde karıştırın ve ardından kirli yüzeye sıkın. Bu bölgeyi bir bulaşık süngeri ile iyice silin. Ardından bu kirli bölgenin parladığını göreceksiniz.

5- Saçlar

Saçlarda da kullanılır mı yok artık diyeceksiniz. Ama kullanılıyor. Bu yöntemi kuaförler çok sık kullanıyor ama kimseye söylemiyorlar. Yapmanız gereken duş aldıktan sonra saçlarınızı kurutmak ve sprey şişesinin içerisinde su ile erittiğiniz az miktarda yumuşatıcıyı saçlarınıza uygulamak. Hepsi bu kadar. Saçlarınızın yumuşadığını göreceksiniz.

6- Paslanmaz çelik yüzeyler

Yumuşatıcılar paslanmaz çelikten yapılan eşyalarda da kullanılmaktadır. Yumuşatıcı ve su ile hazırladığınız karışımı kuru beze damlatın. Ardından paslanmaz çelik yüzeye uygulayın. Uyguladığınız alanların pırıl pırıl parladığını göreceksiniz.

7- Araba koltukları

Araba koltuklarınız kirlendiğinde hemen araç temizleme ürünlerine baş vurmayın. Önce bir yumuşatıcı denemenizi tavsiye ederiz. Yapmanız gereken yumuşatıcı ve sıcak suyu karıştırmak ve kirli olan yüzeye uygulamak. Bu işlemin sonunda kirde eser kalmayacak aynı zamanda arabanın içerisinde güzel bir koku olacaktır.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pediküre para harcamadan evdeki malzemeler ile ayaklarınızı şımartın

Gün içerisinde bizim en çok derdimizi çekenler ayaklarımız oluyor. ama ayaklarımıza gerektiği önemi göstermiyoruz. Ayaklarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.