EğlenceGenelİp UçlarıKadın

Yükselen Burç Nasıl Bulunur?

Yükselen Burç Nasıl Bulunur?

Yükselen nedir?

Kişi doğduğu anda ufuk çizgisinden yükselen burca, yükselen burç denilmektedir. Doğdunuz anda yükselen takım yıldızı astrolojik olarak yükselen burç şeklinde adlandırılmaktadır. Öz burç kadar önemli olan yükselen burcun ne olduğunu bulmak da kolaydır.

Yükselen burç, 2 saatte bir değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tespiti de zordur. Birçok yerde hesaplama motoru bu konuda yardımcı olmaktadır. Özellikle yabancı sitelerde, Türkiye’nin son olarak kullandığı yaz saati geçişi tarihleri temel alınarak hesaplama yapılmaktadır. Ancak bu uygulama her yıl değiştirildiği için net sonuç veremeyebilir.

Yükselen hesaplama nasıl yapılır?

Yükselen burç hesaplaması yapılabilmesi için doğum tarihi, doğum saati ve burç bilgileri gerekmektedir. Ancak tam olarak yükselen burcun hesaplanması için doğum yeri bilgisi de kullanılabilmektedir. Bu şekilde yapılan hesaplama daha net sonuçla vermektedir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu