Yerli otomobilde 3 model aynı şasi üzerinde olacak

Bakan Faruk Özlü’nün açıklamalarına göre yerli otomobilde artık işlerin son aşamaya geldiği öğreniliyor. Bakan Özlü açıklamasında önümüzdeki günlerde öncelikle tüm işleri yönetecek ve kendi ekibini kuracak bir CEO’nun belirleneceğini açıkladı. CEO tüm dünyada otomobil sektöründe kendisini kanıtlamış bir Türk yönetici olacak. Bakan Özlü ilk başlarda CEO adaylarının oldukça fazla olduğunu fakat şuanda gelinen son noktada bu adayların üç kişiye indirildiğini açıkladı.

Bu yönetici yerli otomobil üretmek için birleşen beş şirket tarafından seçilecek. Aynı zamanda bir ortaklık kuran bu beş şirketin hisse oranları da tartışılıyor. Bakan Özlü’ye göre devlet olarak ilk aşamada bu beş şirketin aynı oranlarda hisseye sahip olmaları konusunda tek fikir olduklarını duyurdu. Önümüzdeki günlerde öncelikle bir CEO ataması gerçekleştirilecek olup bu seçimin ardından yerli bir marka oluşturulacak. Bu marka ile dünya çapında bir piyasa oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Bakan Özlü bu konuda oldukça titiz davrandıklarını söyledi. Bu markanın basın kuruluşları ile tartışılarak oluşturulacağını ve akılda kalıcı bir marka olması konusunda çalışılıyor.

YERLİ OTOMOBİL 5 MODEL OLARAK PİYASAYA ÇIKACAK

Bakan Özlü’nün açıklamalarına göre yeri otomobil piyasaya beş model olarak çıkacak. Bu modellerden üçü maliyeti düşürmek için aynı şasi üzerinde olacak. Bu modeller piyasanın en çok tercih ettiği modeller olan sedan, sportif bir SUV ve A, B, C segmentlerinde üretilecek. Şimdiden büyük bir sabırsızlıkla beklediğimiz yerli otomobiller aynı zamanda elektrik motorlu olarak üretilecek. Kullanıcılar olarak yerli otomobilin piyasaya çıkmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarım beklentiler bu kadar yükseltilmiş durumda iken beklentileri karşılayacak özellikte bir otomobil ile karşılaşırız.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canan Karatay’ın yeni açıklamalarını dinleyenlerin ağzı açık kaldı

Beslenmeyle ilgili ezber bozan açıklamaları olan Canan Karatay katıldığı bir etkinlikte yine insanların kafalarını karıştırmayı başardı. Yaptığı açıklamalar ile dinleyenleri çok şaşırttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.