Yatmadan önce bu karışımı içerseniz ertesi gün sizi bekleyen 4 sürpriz

Bu soğuk günlerde en büyük sıkıntılardan bir tanesi hastalıklar oluyor. Bu günlerde bir çoğumuz hastayız. Bazılarımız hasta olduklarında hemen bir doktora yada bir eczaneye giderek ilaç kullanmayı tercih ediyor. Bazılarımız ise kimyasal ilaçları kullanmak yerine öncelikle hastalıktan doğal yöntemler ile kurtulmaya çalışıyor.

Tıp olarak bu doğal yöntemlerin çoğu faydası kanıtlanmamış olsa da bu doğal yöntemleri bir çok hastalığa iyi geliyor. Bu doğal ilaçların temeli aslında çok eski çağlara dayanmaktadır. Aslına bakacak olursak kullandığımız bir çok kimyasal ilacında temelinde bu doğal yöntemler var.

Eğer sizde doktora gitmeden önce rahatsızlıklarınızdan doğal yöntemler ile kurtulmayı deniyorsanız, doğru makaleyi okuyorsunuz. Ama bazı basit rahatsızlıklar büyük hastalıkların habercisi olabileceğinden biz mutlaka bir doktora danışmanızı tavsiye ediyoruz. Bugünkü yazımızda gene bu doğal yöntemlerden biri olan şifalı sütü anlatmaya çalışacağız. Bu mucize karışım bir çok rahatsızlığa iyi geliyor.

Bu karışımı hazırlamak için, hindistancevizi sütü, karabiber ve zerdeçal kullanılıyor. Hadi hep birlikte bu karışımın faydalarını inceleyelim.

Hindistan cevizi sütü

Şifalı süt karışımının faydaları

1- Kas ağrılarına iyi gelir

Yapılan araştırmalarda zerdeçalın kas ağrılarına iyi geldiği görülmüştür. Bu karışımın parçalarından biri olan zerdeçal iltihap söktürücü özelliğe de sahiptir. Bu nedenle kaslarımızı yorduğumuz durumlardan sonra bu karışımı içmeniz kaslarınızın çok daha çabuk kendisini toparlamasını sağlayacaktır.

2- Gribe karşı bir kalkandır

Bu karışım içerisinde barındırdığı yararlı maddeler sayesinde kullan kişileri gribe ve soğuk algınlığına karşı korumakta ve iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır. Karışım içerisinde yer alan zerdeçal iltihap söktürücü özelliği sayesinde boğazlarımızda oluşan iltihaplara karşı oldukça etkilidir. Boğaz ağrımızın yumuşamasını sağlayacaktır.

3- Kolesterolden kurtarır

Yapılan araştırmalar sonucu bu karışımın parçalarından biri olan hindistancevizi sütünün kolesterolü düşürdüğü görülmüştür. Bu nedenle bu karışımın vücudumuzda biriken kötü kolesterolün düşürülmesi konusunda çok etkili olmasına neden olmaktadır. Sadece bu özelliği bile bu karışımı mutlaka bir kere denememize neden olabilir.

Kolesterol rahatsızlığı bir çok kötü rahatsızlığın nedenleri arasında en başta yer almaktadır.

Kilo verme

4- Zayıflamada yardımcı

Yapılan araştırmalar sonucunda bu karışımın içerisinde bulunan karabiberin yağ yakmada oldukça etkili olduğu görülmüştür. Aynı zamanda karabiber vücudumuzun C ve B vitamini gibi değerli vitaminleri emmesine yardımcı olmaktadır.

Zayıflamak isteyenler bu karşımı bir kez mutlaka denesinler. Ama tabi bu karışım tek başına çare değildir. Öncelikle beslenmemize ve spor yapmaya dikkat etmeliyiz. Bu karışım sadece bu süreçte yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır.

Basit bir şifalı süt karışımının hazırlanışı:

Kullanılacak malzemeler

  • 1 çay bardağı zerdeçal
  • 1 bardak su
  • 1 yemek kaşığı karabiber

Hazırlanışı

Öncelikle bir bardak suyumuzu bir kaba koyalım ve suyumuzu kaynatalım. Kaynamakta olan suyun içerisine çekilmiş olan zerdeçal ve karabiberi dökelim ve karıştırmaya devam edelim.

Hazırlamış olduğumuz karışım krema kıvamına geldiğinde artık karışımımız hazır demektir. Bu karışımı buzdolabında muhafaza ederseniz bir kaç hafta bozulmadan tüketebilirsiniz.

Eğer farlı tatlar eklemek isteseniz bu karışıma bal ve zencefil de katabilirsiniz. Bu şekilde farklı tatlar denemiş olursunuz.

Bu karşımın asıl faydasını görmek için gece yatmadan önce ve ya sabah kalkınca tüketmelisiniz. Bu karışımdan bir kaç yudum almanız yeterlidir.

Eğer bu bilgiler sizinde hoşunuza gitti ise sevdiklerinizin okuması için paylaşmayı unutmayınız.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.