Yatağınızdaki mikroplardan karbonat ile kurtulabilirsiniz

Her gece saatlerce üzerinde yattığımız, ruhumuzu ve bedenimizi dinlendirdiğimiz yatağımız aslında bir mikrop yuvasıdır. Yatağınızı en son ne zaman temizlediniz hiç düşündünüz mü, çarşaflarınızı değiştirmekten bahsetmiyoruz. Yatağınız ölü derilerinizi, bakteri, tozları, ter kokularını hapsederek tam bir bakteri yuvasına dönüşür. Yatağınızı kolay ve pratik temizlemeniz için kimyasal maddelere hiç de ihtiyacınız yoktur. Doğanın mucizesi olan mutfakta kek pastaya kullandığımız karbonat yatağınızı temizlemede müthiş bir temizleyicidir. Hatta sadece yatağınız değil halı, koltuk temizliğinde de süper bir yöntemdir.

Karbonat, yatağınızın içinde biriken tozları, kirleri, bakterileri ve ölü derilerinizin giderilmesini sağlar. Peki, bu işlemi nasıl yapacağız. Öncelikle yatağımızın üzerindekileri yastıkları çarşafları kaldırıyoruz. Yatağımızın üzerini elektrik süpürgesinin küçük ucuyla güzelce süpürüyoruz. Daha sonra 500 gr. Karbonatı elek yardımıyla tüm yatağın yüzeyine serpin, karbonatın eşit dağılmasına özen gösterin. Karbonatı yatağınızın üzerinde elinizle gezdirin ovalayın, bu işlem yatağınızı derinlemesine kadar temizler. Yaklaşık 2 veya 3 saat bekletin ve yatağınızı güzelce süpürün. Yatağa döktüğünüz karbonat, tozları bakterileri, ölü derilerinizin yatağın üzerine çıkmasını sağlıyor. Böylelikle siz elektrik süpürgesiyle süpürdüğünüzde ise kirleri tozları bakterileri süpürmüş oluyorsunuz. Yatağınız derinlemesine temizlenmiş oluyor. Artık gönül rahatlığı ile uyuyabilirsiniz.

KARBONAT İLE TÜM HALILARINIZI RAHATLIKLA TEMİZLEYEBİLİRSİNİZ

Sadece yatak değil, halı ve koltuk temizliğinde de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Aynı şekilde halı ya da koltuğa karbonatı serpin iyice ovalayın elinizle biraz bekletin. Süpürge ile süpürün. Tertemiz koltuklar da içiniz rahatça oturunuz.

YAZAR: İlkay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeşillikleri cam kavanoza koyarsanız daha uzun süre taze kalır

Pazardan güzel güzel seçip, aldığımız sebze ve meyvelerimiz eve gelince günler geçmeden tazeliklerini kaybedip çürümeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.