Sağlık

Yaraları iyileştiren doğada yetişen tek omega 7 kaynağı

Belki bazılarımız daha önce duydu ve tüketti bu mucizevi besini bilemiyorum ama bence herkes kullanmasa bile bilgi olarak bilmesi gerekiyor. Nedir bu kadar şifalı olan bu bitki dediğinizi duyar gibiyim. Bu bitkinin adı Yabani İğde.

Ünlü doktorumuz Prf. Dr. Mehmet Öz, bu bitki üzerine Amerika’da katıldığı bir tv programında oldukça önemli açıklamalar yaptı. Dr. Öz’e göre yabani iğde içerisinde bulunan mineraller sayesinde vücudun kendini yenilemesini hızlandırdığını dile getirmiştir. Yabani iğde aynı zamanda doğada yetişen tek omega 7 kaynağıdır. 

Yabani iğde kullanılarak üretilen omega 7 ektresinin, tüketilmesi yada vücuda sürülerek uygulanması durumunda vücudun kendisini yenilemesini sağlıyor. Yabani iğde antioksidan özelliği sayesinde deri üzerinde oluşan yaraların iyileşmesinde etkilidir ve aynı zamanda içildiğinde bağırsak duvarlarının güçlenmesini sağlıyor. Bağırsak duvarlarının güçlenmesi ile sindirim kolaylaşıyor ve zararlı yağların depolanması engellendiği için aşırı kilo alımını engelliyor. 

 Çok fazla bilinen ve neredeyse meyve olarak hiç tüketilmeyen bu yabani iğde, özellikle uzak doğuda yüz yıllardır kullanılıyor. Asırlardı bu bitki egzama, güneş yanığı ve cilte oluşan yaraların iyileşmesinde kullanılıyor. 

Bu bitki aynı zamanda uzaya yolculuk yapan Rus Astronotlar tarafından uzayda oluşabilecek güneş etkilerinden korunmak içinde kullanılıyor. 

Omega 7 nedir ? Faydaları nelerdir ?

Omega 7, yabani iğdeden elde edilen ve özellikle uzak doğu ülkelerinde yüz yılardır ilaç olarak kullanılan bir yağ asitidir.

Omega 7 , içerdiği yüksek oranda kimyasal sayesinde hücre zarının korunmasında önemli derecede etkilidir. Omega 7 vücudun ihtiyacı olan 
Collagen üretimini yükselttiği için yıllar içerisinde esnekliğini kaybetmiş olan cildin tekrar esnekliğini kazanmasını sağlıyor ve yaşlanmayı geciktiriyor. 

Kalbe iyi geliyor: Yabani iğde kullanılarak üretilen omega 7 kalp sağlığı içinde oldukça önemlidir. Omega 7 vücudun şekerini düzenliyor.

Kuruluğa çare: Yabani iğde göz kuruluğu, deri kuruluğu, tırnak ve saç dökülmesi gibi sorunlarda da çare olduğu bilinmektedir. 

Nemlendirir: Yabani iğde içerisinde barındırdığı omega 7 sayesinde vücudun su tutma oranını yükselterek deri üzerinde oluşan yaraların ve yanıkların iyileşmesini sağlamaktadır. 

Kilo vermeyi kolaylaştırır:  Antioksidan özelliği sayesinde vücudun zararlı yağları depolamasını engeller ve kilo alımını kontrol etmemizi sağlar.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu