Yağları kısa sürede eriten mucize su

Kilo vermek oldukça zahmetli bir iştir. Bir çoğumuz haftaya diyet yaparak başlasak da ikinci gün devam ettirememişizdir. Kilo vermek sağlığımız için önemlidir ama sağlıklı kilo vermemiz gerekiyor.

Bunun için spor yapmayı unutmamalıyız. Yoğun iş temposundan dolayı spor yapamıyorsak bile günde en az yarım saat yürüyüş yapmalıyız. Bunun için eğer imkanınız var ise işe yürüyerek gidip gelmeliyiz. Ama tüm bunlara rağmen kilo veremiyorsak, tartıya çıktığımızda aynı kilolarımız duruyor ise bu bizim moralimizi boza biliyor.

Bu gibi durumlarda insanlar çoğunlukla sağlıklı olmayan ilaçlara yöneliyor. Bu ilaçlar hem sağlığımızı olumsuz etkiliyor hemde çok pahalı oldukları için ekonomimizi kötü etkiliyorlar. Bu yazımızda sizlere sağlığımızı bozmadan doğal yollara ile hazırlanmış ve kilo vermenize yardımcı olacak bir tariften bahsedeceğiz.

Bu tarifimizde ana madde zencefildir. Zencefil suyu kaslarda oluşan ödemlere çok iyi gelmektedir. Aynı zamanda düzenli olarak zencefil suyu tüketilmesi durumunda spor veya çalışma sonrası kaslarımızda oluşan ağrıları en aza indirmektedir. Zencefil suyunun faydaları sadece bununla da kalmıyor.

Zencefil faydalı

Zencefil suyunun faydaları

Gribe karşı etkilidir: Zencefil çay olarak tüketildiğinde gripli olan kişilere çok faydalı olmaktadır. Gripli yada soğuk algınlığınız var ise zencefil çayı içmelisiniz. Zencefil çayı terlemeyi arttıracağından vücudumuzda ki mikropların atılmasını sağlayacaktır.

İltihap söktürür: Zencefil suyu içmek vücudumuzda oluşan iltihabın azalmasını ve eklem ağrılarının azalmasını sağlamaktadır.

Evde zencefil suyu hazırlama

Kullanılacak malzemeler:

  • Salatalık
  • Limon
  • 1 Çay kaşığı rendelenmiş zencefil
  • 1 lime
  • 1 -2 adet nane yaprağı
  • Su

Hazırlanışı:

Zencefil suyunun hazırlanışı oldukça kolaydır. Salatalığı, limonu, limeyi ve zencefili küçük parçalar halinde doğrayın. Daha sonra doğradığımız tüm bu malzemeleri 2 litre suyun içerisine atın ve güzel bir şekilde karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu suyu bir gece buzdolabında bekletin ve özellikle sabahları olacak şekilde günce üç barak olacak şekilde tüketin.

Bu karışımın zararları:

Tüm besinlerde olduğu gibi zencefilin de yan etkileri olabilmektedir. Bu yan etkiler mide yanması, mide fesadı,, hazımsızlık gibi rahatsızlıklar olabilmektedir. Aynı zamanda uzmanlar tarafından günde 4 gramdan fazla zencefil tüketilmesi önerilmemektedir.

Not: Yazımız tedavi amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır. Denemeden önce doktorunuza danışmayı unutmayınız.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.