Teknoloji

WhatsApp için iki çok kullanışlı özellik geldi

Son güncelleme ile WhatsApp için çok kullanışlı iki yeni özellik geldi. Bu gelen iki özellik de kullanıcılar tarafından uzun süredir bekleniyordu. Bunlardan biri sesli mesaj kayıt kilidi diğeri ise YouTube videolarının WhatsApp üzerinden direk oynatılabilmesi.

Bu iki özellik şuanda sadece İOS platformunda kullanılabiliniyor. Android sistemleri için şuanda maalesef deneniyor. Ama kısa bir süre içerisinde Android sistemlerinde de kullanılmaya başlanacak. Bu güncelleme ile gelen özelliklerinden biri olan ses kayıt kilidi, daha önce sesli mesaj gönderirken ses kayıt tuşuna basılı tutmamız gerekiyordu bu güncelleme ile birlikte ses kayıt tuşunu yukarıya kaydırmamız yeterli oluyor. Bu özellik özellikle yoğun olarak sesli mesaj özelliğini kullanıcıların çok işine yarayacak gibi görünüyor. Bu güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise YouTube videolarının direk WhatsApp üzerinde oynatılabilmesi. Bu özellikte uzun süredir kullanıcılar tarafından çok talep ediliyordu. Bu özelliğin gelmesi ile artık paylaşılan videolar direk olarak mesaj ekranında oynatılabilecek. Bu özelliklerin gelmesi ile birlikte artık WhatsApp çok daha kullanışlı bir platform oldu.

ANDROİD TELEFONLARA BU ÖZELLİKLER ÇOK YAKINDA GELİYOR

Bu bahsettiğimiz özellikler şuanda sadece İOS sistemlerde kullanılabiliniyor fakat Android kullanıcıları da üzülmesin çok kısa bir süre sonra Android kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Ama beklemek istemeyen kullanıcılar Android’in test versiyonunu indirerek kullanıma başlayabilirler. Ama kısa süre içerisinde normal kullanıma çıkacağı için biraz beklemenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu