Vücudunuzu yenileyecek ve formda olmanızı sağlayacak 5 öneri

Çoğu zaman, sağlıklı olmanın çok çaba, zaman ve para gerektirdiğini düşünüyoruz. Ancak hayatınızı değiştirmeden ve günlük hayatınıza birkaç yeni alışkanlık katarak daha sağlıklı hissedebilirsiniz. Örneğin, meyve kullanarak dişlerinizi beyazlatabilir ve sağlıklı bir safra kesesi için ekstra bir fincan sıcak kahvenin içebilirsiniz.

Bu yazıda, vücudunuzu yenileyebilecek 9 sağlık önerisini sizler için derledik. Umarım severek okuyacağınız bir yazı olacaktır.

1- Migrenden kurtulmak için üzüm suyunu deneyebilirsiniz

Migrenden muzdaripseniz ve dayanılmaz ağrıları durdurmak için doğal bir yol arıyorsanız, o zaman üzüm suyu tam size göre. Migren esas olarak serotonin gibi beyin kimyasallarında bir dengesizlikten meydana geldiğinden, üzüm suyu ile günü kurtarabilirsiniz. Bir ağrı kesici olarak değil, önleyici olarak size yardımcı olacaktır. Migreni hissettiğiniz anda, önlemek için biraz üzüm suyu için.

Üzüm C vitamini, A vitamini ve B2 vitamini açısından zengin olduğundan, migreni engellemeye yardımcı olabilirler. Aksi takdirde migren tedavisinde sorumlu riboflavin olarak bilinen B2 vitamini, beyninizdeki kimyasalları dengelemeye yardımcı olur ve migrene neden olabilecek kanınızdaki demir seviyelerini azaltmak için bir demir antagonisti görevi görür.

2- Saçınızın sağlıklı ve parlak görünebilmesi için somon tüketmelisiniz

Sağlıklı görünümlü saçlar, hepimizin hayal ettiği bir durumdur. Mesele şu ki, sadece saçınıza sürdüğünüz şeyler değil, aynı zamanda ne yediğiniz şeylerde önemlidir. Buradaki anahtar besin somon. Somon, saçınızı ve kafa derinizi sulu tutmak için gerekli olan D vitamini ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir.

Buna ek olarak, omega-3 kafa derisini yağlar ve saç foliküllerini temiz ve sağlıklı tutar. Omega-3 gerçek bir protein olduğundan, eksikliği saç büyümesinin normal hızını önler. Böylece ne kadar çok somon yerseniz, siz ve saçınız o kadar sağlıklı olur. Buna ek olarak, nemlendirici etkileri nedeniyle, omega-3 iltihabı azaltır, kepeği tedavi etmeye yardımcı olur ve saç kırılmasına katkıda bulunan kuruluğu azaltır.

3- Limon ve Tuzlu su içerek kilo verebilirsiniz

Limon suyunun sizin için sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir, ancak çoğu zaman bir bardak portakal suyu veya bir enerji içeceği kadar lezzetli değildir. Limon ve tuz vücudunuzdan toksinleri temizlemek ve oldukça hızlı ekstra kilo vermenize yardımcı 2 sihirli maddedir. Bunun nedeni, bağırsak hareketlerinizi arttırması ve iştahınızı azaltması, böylece fazla kalori alımını ortadan kaldırmasıdır.

Limon ve tuzlu su metabolizmanızı hızlandırabilir. Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre, bol miktarda su içmek, mitokondriyal fonksiyonu (bunu yapmak için herhangi bir kaloriye ihtiyaç duymadan vücutta daha fazla enerji üretmeye yardımcı olan) artırarak metabolizmanızı arttırır ve termojenez üretir (kalorilerin ısı üretmek için daha hızlı yakıldığı metabolik süreç).

4- Diş macunu kullanarak tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz

Etrafında ve tırnaklarınızda sararma yaşanması kesinlikle doğaldır, ancak bu iyi bir görünüm değildir. Tırnaklarınızı doğal olarak beyazlatmak için bir yol arıyorsanız, diş macunu deneyebilirsiniz. Sadece diş macunu beyazlatmak ve dişlerinizi korumak değil, aynı zamanda her ikisi de keratin tabanlı olduğundan tırnaklar içinde dişlerde gösterdiği etkiyi gösterir.

5- Sabah uyandıktan sonra kahvaltınızı 30 dakika içerisinde yapın

Sabah gözlerinizi açtıktan yarım saat sonra kahvaltınızı yapmanız önemlidir. Kilo vermek için kahvaltı yapmadan güne başlamak büyük bir hatadır. Ulusal kilo kontrolü kayıtlarına göre, başarılı bir diyet uygulayan insanların %70’inden fazlası uyandıktan sonra yarım saat içinde kahvaltılarını yapıyorlar.

Bunun nedeni, uyurken metabolizmanızın nispeten yavaş olmasıdır ve normal bir hızda çalışmaya başlaması bir saat sürer. Yani, metabolizma tamamen uyanmadan önce kahvaltı yapmak daha uzun bir süre tok hissettirecek ve daha ağır bir kahvaltı yapmanızı engelleyecektir.

Vücudumuzu zinde tutacak bu bilgileri paylaşmayı unutmayı…

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.