Vücudumuzdaki her türlü iltihabı kurutan tek besin

Söğüt kabuğu binlerce yıldan bu yana Cin ve Avrupa da bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Hipokrat, zamanında söğüt kabuğunu ateşli hastalıklarda ve romatizma ağrılarının tedavisinde kullandığı biliniyor.

Günümüzde de söğüt kabuğu bir çok hastalığın tedavisinde doğal yan ürün olarak kullanılmaktadır. Söğüt kabuğu kaynatılıp içildiğinde vücudumuzda ki tüm iltihabı atıyor.

Ak söğüt kabuğu neredeyse aspirin ile aynı etkilere sahiptir. Özellikle baş ağrısı çekenler için ak söğüt kabuğunu kaynatıp içmesi önerilir. Çay gibi demlenip tüketildiğinde vücudumuzda oluşan tüm iltihabı söker atar.

Söğüt kabuğu yararları

Söğüt kabuğunun iyi geldiği rahatsızlıklar

Bel ağısı : Söğüt kabuğunun bel ağrısı üzerindeki etkisini araştırmak için yapılan bir testte, bel ağrısı çeken bir çok insana 240 mg söğüt kabuğu verilmiştir. Bu kişilerin ağrılarının bir süre sonra hafiflediği gözlemlenmiştir.

Baş ağrısı: Baş ağrısı çekmeyenimiz yoktur. Baş ağrısını geçirmek için bir çok kimyasal ilaç kullanırız. Fakat bu ilaçların vücudumuz üzerinde bir çok yan etkileri bulunmaktadır. Tüm bu ilaçların yerine söğüt kabuğunu yardımcı ürün olarak deneyebilirsiniz. Hem kimyasal ilaçlar gibi yan etkileri de yoktur.

Eklemlerde iltihap: Bel ve boyun ağrısı çeken kişiler üzerinde yapılan bir testte, bu kişilere söğüt kabuğu verilmiştir. Bu ağrılardan şikayetçi olan kişilerin bir süre sonra ağrılarının azaldığı görülmüştür.

Söğüt kabuğu nasıl kullanılır ve nelere dikkat edilir

Bazı çocuklarda küçük yaşlarda aspirinin neden olduğu reye sendromu nedeni ile çocukların 16 yaşından önce söğüt kabuğunu kullanmamaları önerilir. Söğüt kabuğu aspirin ile neredeyse aynı özelliklere sahip olduğundan bu sendroma neden olabilmektedir.

Söğüt kabuğunu yetişkinler şu şekilde kullanabilir. Söğüt kabuğunu çay demler gibi kısık ateşte demleyin. Daha sonra yarım saat kadar hem dinlenmesi hemde soğuması için bırakılır. Hazırlamış olduğumuz bu çay gün içerisinde 3 -4 bardak olarak tüketilir.

Bu paylaştığımız bilgiler hoşunuza gitti ise sevdiklerinizin de okuması için paylaşmayı unutmayınız.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oturma odasına soyulmamış soğan koymanın faydaları

Oturma odasına soyulmamış soğan koymanın faydaları

Kış ayları geliyor ve havalar artık git gide soğumaya başlıyor. Havaların soğumasıyla birlikte hastalıklarda gelmeye …

1 yorum

  1. Denemeye değer..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.