Uykusuzluk problemi yaşayanlar limonu kesip odalarına koysunlar

Limonun eşsiz faydalarından yararlanmak adına birçok yöntem kullanırız. Bunlardan biri de odamızda limon bulundurmak olabilir. Uyumadan önce bir adet limonu dörde bölerek komodininizin üzerine koyun ve nasıl da mışıl mışıl uykuya daldığınızı görün. Limon suyunun sağlığımız üzerine etkilerini hepimiz biliyoruz ve bol bol da içmeye özen gösteriyoruz. Bunun yanında yemeklerde dahi kullanıyoruz. Ama kesilmiş ve bir masanın üzerine konmuş limonun sağlığımız üzerine ne gibi faydaları olabilir demeyin.

Limon aynı zamanda sakinleştirici olarak da kullanılabilir. Kokusuyla ve aromatik yapısıyla tüm odayı hakimiyet altına alır ve yatağa yattığımızda aklımızda olan düşüncelerden kurtularak bir nebze olsun rahatlamamıza yardımcı olur. Stresli halimizden kurtuluruz ve duygusal yapımız ortaya çıkar. Çünkü duygularımızın ön plana geldiği bu durum sonucunda kendimizi daha rahat uykuya dalmış buluruz. Uykusuzluk sorunu yaşayanların başvurmaları gereken bir yöntemdir. Çünkü yatmadan önce odaklanmamıza yardımcı olur. Peki, uykuya dalarken neye odaklanmalıyız? Uykuya dalmada zorluk yaşıyorsak daha çok olumlu şeylere odaklanarak ve güzel şeyler düşünerek uyumalıyız. Aksi takdirde gün içinde yaşadığımız olumsuz olayları düşündükçe uykusuzluk sorunumuz da stresimiz de artar.

LİMON SAYESİNDE SİVRİSİNEKLERE SON!

Uykularımızın düşmanı ola sivrisinekleri de uzaklaştırmak adına bir numaralı askerdir. Limon kokusu birçok böceğin uzaklaşmasını ve ölmesini sağlayabilir.

Odanın havasını daha sağlıklı hale getirebilir. Ya da boya yapılan bir odada hemen boya kokusunun gitmesini istiyorsanız, limon keserek odada bırakmanız yeterli olacaktır.

Ve hayatımızdaki en önemli faydalardan biri de limonun kan basıncımızı düşürebilir olmasıdır. Hem aromasıyla hem de suyuyla hayatımıza taht kuran limonun kıymetini her zaman bilmeliyiz. Hayatımızdaki birçok meyvenin, sebzenin bize kattığı besin değerlerini ve olumlu yanlarını düşündükçe bize verilen mucizelerin kıymetini de bilmeliyiz.  Limonun kanser hastalığına da büyük etkisi vardır. İnsanların mucize diye nitelendiği olayların başında çoğu kez limon gelmektedir. Birçok hasta limonlu su içerek kanser hastalığından kurtulmanın haklı kazananı olmuşlardır. Bunların yanında sadece sağlık açısından değil, mutfağımızda temizlik alanında da kullanabileceğimiz güvenilir bir gıdadır. Kesme tahtaları ve tezgahların temizliğinde de gönül rahatlığıyla kullanabiliriz.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oturma odasına soyulmamış soğan koymanın faydaları

Oturma odasına soyulmamış soğan koymanın faydaları

Kış ayları geliyor ve havalar artık git gide soğumaya başlıyor. Havaların soğumasıyla birlikte hastalıklarda gelmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.