Haberler

Tiyatroda vatan sevgisi yerine kadına şiddet gördüler

Tiyatronun adının “Bayrak” olduğunu gören seyirciler salona Türk bayraklarıyla girmişti ama gördükleri karşısında şaşkına döndüler. Çünkü vatan sevgisi hakkında olduğunu düşündükleri tiyatroda kadına şiddet olayına bizzat şahit oldular. Ve bu sahneler üzerine salonu tüm seyirciler terk etti.

İstanbul Devlet Tiyatrosu, 13. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında turnesine Trakya’dan başlamıştı ama ilk turnesi hüsranla bitti. Oyun ilk olarak Tekirdağ ‘ın Ergene Kültür ve Sanat Derneğinin düzenlediği etkinlikte Ergene Ulaş Düğün Salonunda sergilenen oyunun adı yanlış anlaşılınca olanlar oldu. Bayrak adlı oyunu görünce herkes vatan sevgisinin işlendiği bir tiyatro zannederken aslında konusu bambaşkaydı. Seyirciler tüm coşkularıyla salona Türk bayrakları ve Atatürk portresi baskılı tişörtlerle gelmişlerdi. Ama tiyatronun konusu aslında karısını öldürüp ailesinin yanına sığınan bir adamın hikayesini anlatıyordu.

SAHNEDE SİGARA İÇİLDİ VE HAKARET EDİLDİ

Seyircilerin eleştirileri arasında da sahnede sigara içildiği ve hakaret içerikli sözlerin çok olduğu aynı zamanda tiyatronun ismiyle çok çelişen sahnelerin olduğunu belli ederek salonu terk ettiklerini açıklamışlar. Oyunun sonunda 300 kişilik salonda sadece 30 kişinin kaldığını söyleyen yetkililer, televizyonda yasaklanan sigara, alkol nasıl olurda tiyatro sahnesinde bu kadar açık kullanılır diyerek şaşkınlıklarını dile getirmişler. Vatanseverler ilk merkezin de ve ilçe merkezin ayaklanmışlar ve eylem yapmışlar. Bu duruma yetkililerin de katılması durumunda onlar şikayetler yağdığını da belli etmişler. Ama yine de böyle bir sıkıntı yaşadıkları için tüm yöre halkından özür dilemişler.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu