Sağlık

Teff tohumlu çay ile zayıflayın

Son günlerde ünlüler arasında popüler olan teff tohumlu çay, zayıflamak isteyenler için vazgeçilmez bir içecek olmuştur. İnsanlar teff tohumunun ne olduğunu merak ediyorlar. Teff tohumu, dünyadaki en besleyici tahıllardan biridir. İçeriği kalsiyum, lif, protein ve antioksidan bakımından zengindir. Teff tohumu bizim buğday tahılı ile karşılaştırıldığında daha besleyici ve sindirilmesi daha kolaydır. Ayrıca teff tohumunda glüten yoktur. Yüksek enerji kaynağıdır, uzun süre tokluk hissi verir. Zayıflamaya yardımcı bir besindir.

Teff Tohumu çayı ile nasıl zayıflanır?

Teff tohumu 20 faydalı bitki içermektedir. Teff tohumu ödem sökücü etkisi sayesinde vücuttan zararlı toksinleri atmaya yardımcı olacaktır. Sadece Teff tohumu çayı içmek sizi zayıflatmaz. Bununla birlikte yiyeceğinize ve içeceğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Diyet yaparken ek olarak teff çayı içmeniz kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Teff  çayı demlemenin tarifi ;

Bir bardak  içme suyunu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içine 1 çay kaşığı teff tohumunu ilave ediniz. Sonra ocağın altını kapatın . 10 dakika demlenmesini bekleyin. Bu içeceği ılık şekilde sabah kahvaltıdan yarım saat önce tüketiniz. Düzenli her gün tüketmeniz ve diyet listenize uymanız dahilinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Teff tohumu çayını kullanan ve tavsiye eden ünlüler

 1. Seda Akgül
 2. Seren Serengil
 3. Deniz Akkaya
 4. İvana Sert
 5. Seda Sayan
 6. Ebru Yaşar
 7. Hande Yener

Adı geçen ünlüler teff tohumu çayını kullanıp kilo vermişlerdir. Kilo vermek isteyenler için bu çayı tavsiye ediyorlar.

Teff tohumlu çayın faydaları

Teff tohumlu çayın zayıflamak dışında insan sağlığına da oldukça faydası vardır. İşte teff tohumlu çayın insan sağlığına faydaları;

 • Ödem atmaya yarar

Vücudunuzda oluşan zararlı toksinlerin dışarıya atılmasını sağlar. Yağ yıkımını hızlandırır.

 • Protein bakımından zengindir

Çoğu tahıl ürünlerinde protein bulunmamaktadır. Teff tohumu tam bir protein kaynağıdır. Diyet yaparken ihtiyaç duydukları enerjiyi maksimize eder.

 • Bağırsak hareketlerini hızlandırır

Posa içeriği yüksek olan teff tohumu, bağırsak hareketlerinin hızlanmasını sağlar. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

 • Kemik sağlığını korur

Kemik sağlığı için gerekli olan kalsiyum bakımından zengin teff tohumu, kemikleri geliştirir ve korur. Süt içmeyi sevmeyenler teff tohumu çayını içebilirsiniz. Karşılaştırıldığında süt ile aynı kalsiyum değerine sahip bir içecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu