Haberler

Taksim’de yapılan dev projede sona doğru yaklaşılıyor

Taksim’de geçtiğimiz yıl temel atma töreni yapılan taksim caminin inşaatında sona yaklaşıldı. Şuanda kubbenin yapımı için son kalıplar çakılıyor. Bu işlemlerinde bitmesi ile caminin kaba inşaatı tamamlanmış olacak ve iç dekorasyon işlemlerine başlanacak. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından caminin bu yıl ibadete aşılması bekleniyor.

Bu yıl içerisinde caminin ibadete açılabilmesi için işçiler yoğun bir çaba harcıyor. Caminin altında 4 katlı bir otopark olacak olması buraya ibadet için gelen vatandaşların park sorununu büyük ölçüde çözecektir. Caminin giriş katı kültür merkezi olarak düzenlenecek. Tamamlandığında İstanbul’un en büyük camilerinden biri olacak olan Taksim Cami inşaatında sonra yaklaşıldı. Tüm çalışmalar caminin kubbesinin tamamlanması için yoğunlaştırıldı. Kubbe kalıplarının çakılmasında sona yaklaşıldı. Bu kalıpların tamamlanmasının ardından kubbe betonu dökülmeye başlanacak ve caminin dış kabası tamamlanacak. Daha sonra caminin içinde bir inşaat başlayacak. Tüm bu işlemlerin en geç bu yılın sonuna kadar tamamlanması ve biran önce caminin ibadete aşılması bekleniliyor.

CAMİNİN TAMAMLANMASI İÇİN TÜM GÜÇLERİ İLE ÇALIŞIYORLAR

Caminin bu yıla yetişmesi için işçiler geceli gündüzlü çalışıyorlar. Tüm bu çalışmalar yetkililer tarafında da yakından takip ediliyor. Hiç bir aksiliğin yaşanmaması ve tüm işçilerin sağlıklı bir ortamda çalışması için tüm önlemlerin alındığı gözlerden kaçmıyor. İşçiler için alınan bu önlemler insana ne kadar değer verildiğini de gözler önüne seriyor. Tüm inşaat alanlarında bu tarz önlemlerin alınması çok büyük bir önem arz ediyor.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu