Sağlık

Sünnet Nasıl Kolay İyileşir?

Sünnet Nasıl Kolay İyileşir?

Sünnet ameliyatından sonra uygulanacak bazı adımlar, sünnet yarasını daha çabuk kapatmaya yardımcı olur. Bu adımların neler olabileceğiniz yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle çocuklarda yara iyileşmesi, yetişkinlere göre daha çabuk olmaktadır. Bu yüzden sünnet yaralarının geçmesi için fazla zaman beklemeye gerek yoktur.

Yapılması Gerekenler

Ağrı Kesiciler: Eğer doktoru tarafından ağrı kesici herhangi bir şurup reçetelenmişse bunu günde 1-2 doz olarak vermelisiniz.

            Sünnet Külotları: Sünnet ameliyatı sonrasında hemen kullanıma başlanabilir. Bu sayede çocuk rahat edecektir.

            Yatak İstirahati: Bilinenin aksine, sünnet sonrasında sürekli yatırılmanın, çocuk için daha hızlı iyileşme sağladığı doğru bir bilgi değildir. Uygun egzersizler yaptırılarak vücudun hareket halinde olması, kan akışını hızlandıracağından, bu, yaraya da tesir edip çabuk iyileşmesini sağlayacaktır.

            Antiseptik İlaçlar: Eczanelerden reçetesiz olarak alınabilir olan bu ilaçlar, mikropları öldürmeye yarayan sıvılardır. Rivanol, sünnet sonrasında en çok kullanılan ilaçlardan biridir. Düzenli kullanıldığında, sünnet yaraları daha çabuk iyileşecektir.

            Sabunlu Su: Bu işlem, çocuk tamamen iyileştiğinde yapılmalıdır. Banyo sırasında sabunlu suyla penis çevresi iyice yıkanmalıdır.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu