Sağlık

En Hızlı Kilo Verdiren Bitki Çayları

Çay, tüm dünyada sudan sonra en çok tüketilen şeydir. Çayın faydaları saymakla bitmiyor. Araştırmalar göre çay içmenin kırmızı kan hücrelerinin korunmasından, kalp sağlığına kadar bir çok yararı olduğu gözlemlenmiştir.Bazı çay türlerinin kilo vermede etkili olduğu gözlemlenmiştir. Bazı çay türleri fazla yağların yakımında oldukça etkilidir.Sizler için yağ yakımını hızlandıran 8 çay türünü inceledik.

Yağ Yakımını Hızlandırarak Zayıflatan 8 Çay Türü

1- Yeşil Çay

Spor Salonunda Bir Saatten Daha İyi 11 Çay
Yeşil Çayın zayıflamaya faydaları

Yeşil çay, bu çay türleri arasında belki de en bilinen çay türüdür. Zayıflama söz konusu olduğu zaman belkide ilk sıraya bile yazılabilir. Bunun nedeni yeşil çayın içerisinde bol miktarda antioksidan barındırmasıdır. Bu antioksidanlar özellikle karın bölgesinde ki yağların yakımında etkilidir. Yeşil çay, metabolizmamız üzerinde güçlü etkisi olan kafein içermektedir. Yağ yakımını hızlandıran hormonların harekete geçirilmesini sağlar. Yeşil Çayın Zayıflamaya etkilerini detaylı olarak anlattığımız makalemize göz atmayı unutmayınız. Okumak için: > https://okumayadeger.net/yesil-cay-zayiflamaya-yardimci-oluyor/

2- Siyah Çay

Siyah çay içmenin kilo vermede faydaları

Siyah Çay, Yeşil çay ve Beyaz çay gibi kilo vermede oldukça faydalıdır. Siyah çay, diğer iki çay türüne oranla daha farklı faydalara sahiptir. Siyah çay, flavonoidler olarak adlandırılan antioksidanlar açısından zengindir. Bu sayede kilo vermeyi hızlandırır.Şekersiz siyah çayın, Kanser hücreleri üzerindeki etkisini öğrenmek için bakınız. > https://okumayadeger.net/sekersiz-cay-kanser-hucrelerinin-korkulu-ruyasi-oluyor/

3- Beyaz Çay

Spor Salonunda Bir Saatten Daha İyi 11 Çay
Beyaz çayın kilo vermede faydaları

Beyaz çay oldukça özel bir çay türüdür. Uzun yıllardır bu çay türü üzerinde farklı araştırmalar yapılmıştır. Sağlık açısında çok faydalı olduğu hatta bazı kanser türlerinin iyileştirilmesinde bile etkili olduğu gözlemlenmiştir.Beyaz çay içerisinde bulunan adipositler sayesinde yeni yağ hücrelerini engeller.

4- Matcha Çayı

Matcha çayı ile kilo verme

Bu çay toz çay olarak bilinmektedir. Yeşil çay ile aynı bitkiden üretilmektedir. Fakat işleniş şekilleri farklıdır. Bu özelliği sayesinde kilo vermede oldukça etkilidir.Matcha çayı içerisinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

5- Melisa Çayı

Melise çayı ile kilo verme

Melisa, sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisiyle bilinen bir çay türüdür. Limon otu, nane ile aynı bitki ailesindendir. Bu çay uyku düzenini sağlamak, vücudu sakinleştirmek gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.Kan dolaşımını düzenleyerek vücuttan toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Bu özelliği ile etkili bir detoks çayıdır.

6- Tarçın Çayı

Spor Salonunda Bir Saatten Daha İyi 11 Çay
Tarçın çayı ile kilo verme

Tarçın yemeklerimize ve tatlılarımıza tat katma özelliği ile bilinmektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra düşük kalorili olması ve kan şekerini dengelemesi açısından sağlık için çok faydalıdır.Düşük kalorili olması nedeniyle kilo vermeyi kolaylaştırır. Kilo vermek isteyenlerin rahatlıkla tüketebilecekleri bir çay türüdür.

7- Zerdeçal Çayı

Spor Salonunda Bir Saatten Daha İyi 11 Çay
Zerdeçal çayı ile kilo verme

Zerdeçal, sarı-turuncu renkli harika bir baharattır. Zerdeçal, içerisinde bulunan antioksidanlar yüz yıllardan buyana çin tıbbında kullanılmaktadır. Zerdeçal, kilo alımını kontrol etmeye ve obeziteyi engelleme özelliklerine sahiptir.

8- Limon ve Zencefil

Spor Salonunda Bir Saatten Daha İyi 11 Çay
Limon ve Zencefil ile kilo verme

Limon ve zencefil sağlık açısından bir çok faydaya sahiptir. Bu karışım kahve ve şekere göre 3 kat daha fazla enerji sağlamaktadır. İçerisinde barındırdığı C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirir.Vücutta ki yağ emilimini arttırarak kilo alımını engeller.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu