Sağlık

Sperm sayısını artırmak için keçiboynuzu kürünü deneyin

Beslenme bozuklukları, hormonlu yiyecekler ve hareketsiz yaşam yüzünden günümüzde erkeklerde sperm sayısında azlık ve hareketlerde yavaşlama sorunu yaşanmaktadır. Çoğu evli çift, bir yıl korunmadan düzenli ilişki yaşamasına rağmen bebek sahibi olamamaktadır. Doktora başvurduklarında gerek erkek gerekse kadına yönelik bir dizi testlerden geçtikten sonra, sorunlar ile karşılaşılmaktadır.  Erkekteki sorunların başında sperm sayısında azlık ve hareketlerde yavaşlama ve sperm yapısında bozukluk görülebilmektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sperm sayısını ve hareketlerini hızlandıran keçiboynuzu kürünü çocuk sahibi olmak isteyenlere öneriyor. Keçiboynuzu, sperm sayısını artırmakla kalmaz, hareketliliğini ve canlılık oranını da artırır. Sperm sayısı az olan kişiler için bitkisel bir çözüm olan keçiboynuzu çok faydalıdır. Aktif sperm sayısını artırır, çoğu kişinin sperm sayısı normal olabilir ama içindeki canlı sperm sayısı düşük ise bayanın hamile kalma ihtimali düşüktür. Yapılan araştırmalara göre, 3 ay keçiboynuzu kürünü uyguladıktan sonra çoğu insan, doğal yolla hamile kalmış, sevinçlerini doktoruyla paylaşmıştır.

Keçiboynuzu kürü tarifi

Kaynamakta olan yarım litre suyun içine (2,5 su bardağı) 6-7 adet keçiboynuzu( harnup) küçük parçalar halinde bölerek suyun içine koyunuz. Ağzı kapalı bir kapta 3 dakika kaynatınız. Kaynama işlemi bittikten sonra ocağın altını kapatınız. 20 dakika dinlenmesini bekleyiniz. Dinlenme işlemi bittikten sonra keçiboynuzlarını sudan çıkarın. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına içiniz, diğer yarısını ise gece yatmadan önce içiniz. Bu kürü bir hafta uygulayınız. Bir hafta sonunda sadece gece yatağa girmeden önce 1 su bardağı içerek 3 ay küre devam ediniz.  Daha sonraki aylarda kürü tekrarlayınız.

 

 

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu