Sağlık

Şekersiz çay, kanser hücrelerinin kökünü kazıyor

Sabah kahvaltılarında, akşamüzeri beş çaylarında severek içtiğimiz çayın masum gibi görünen ama aslında hiç masum olmayan şekerle karıştırıp içenler birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Onun yerine çeşitli taktiklerle şekersiz içilebilecek şekilde çayı hayatınızda tutabilirsiniz. Şekerli çayın, vücudunuza yaptığı kötülükleri duyduğunuzda sizde bırakmak için kollarınızı sıvayacaksınız.

Vücudunuzun biyolojik yapısını bozar ve kilo almanızı kolaylaştırır. Akne ve sivilcelerin artmasına yol açar. Ağız ve diş minesine oldukça zararları vardır. Oysaki şekersiz çay vücudumuzdaki su dengesini sağlar. Şekerli çay diş minesinde bulunan dişe beyaz rengi veren plakları sarartırken, şekersiz çay içerisinde bulunan maddelerle diş minesindeki florürü korur.

Çayın içerisindeki antioksidan vücudumuzu güçlendirip toksinleri atmamızı sağlarken, kanser hücrelerinin de korkulu rüyası oluyor. Yemeğin arkasından içilen keyif çayı sindirimi kolaylaştırırken vücudun zararlı bakterileri hemen uzaklaştırmasına da yardımcı oluyor.

ŞEKERSİZ İÇİLEN ÇAY BÖBREKLERE DE YARAR SAĞLIYOR

İçeriğinde bulunan teobromin ve reofilin maddelerinden dolayı böbreklerin daha sağlıklı çalışmalarına destek olur. Ayrıca şeker hastalarının doğal yolla şekeri kullanmamaları daha önemlidir. Kullandıkları tatlandırıcıların hangi koşullarda nasıl üretildiklerini bilmiyorsanız bilinmedik markaların ürünlerini kullanmayın.

Onun yerine çayınıza hiç şeker atmadan tüketmeye çalışın ya da içerisine biraz şeker katın ama karıştırmayın. Üzerinden içmeye başladıkça şeker tadını aldığınız anda tekrar üzerine çay ekleyin ve böylece tam olarak şekeri çayın içerisinde eritip karıştırmadan kendinizi de alıştırmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çay aynı zamanda kansızlığa sebep olarak ileri seviyelerde kansere kadar yol açabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu