Haberler

Şehit polisimizin en büyük hayali gerçek oluyor

3 yıl önce Iğdır’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Zonguldaklı polis memuru Yusuf Yelkenci’nin (27) yazdığı şiirler “Eskici” adı verilen bir şiir kitabında toplandı. Kitaptan alınacak gelirlerin hepsi Kimsesiz Çocuklar Derneğine bağışlanacak.

8 Eylül 2015’te Iğdır’da Dilucu Sınır Kapısı’nda görev yapan ve sınıra polislerimizi götüren bir servis minibüsüne, PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen polisimizin en büyük hayali gerçekleştirildi. Şiire tutkun olan ve birçok şiirleri bulunan Yusuf Yelkenci’nin ailesi, arkadaşları ve sevdikleri onun o kıymetli şiirlerini toplayıp kitap haline getirilmesine vesile oldular. “Eskici” adlı şiir kitabı Kozlu Kaymakamı’nın katkılarıyla yayımlandı. Kitabın tanıtımı için düzenlenen törende, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz katıldı. Şehit Yusuf Yelkenci’nin annesi Hatice ve babası Nevzat Yelkenci ile yakınları da katılarak yetkili kişilere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

ŞEHİT POLİSİN ANNESİ GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Öğrenciler Yusuf Yelkenci’nin şiirlerini okurken annesi Hatice gözyaşlarını tutamadı. Baba Nevzat ise dirayetli duruşuyla herkese örnek oldu. Törene katılan herkes duygu seli yaşadı. Şiir kitabının gelirlerinin ise Kimsesiz Çocuklar Derneği’ne bağışlanacağı tüm kamuoyu önünde tekrar dile getirildi. Şehidin annesine yazdığı şiir herkesin yüreğini yaktı. Hayatımız boyunca her şeye keşke biz şekil verebilseydik. Sevdiğimiz herkese istediğimiz zaman ulaşabilseydik. Allah tüm herkese hayallerini gerçekleştirebilmeyi nasip etsin.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu