Haberler

Salih Müslim İçin Skandal Karar Yeni Açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde Çekya’nın başkenti Prag’da göz altına alınan  Terör örgütü PYD eş başkanı Salih Müslim için bugün çıkartıldığı mahkemece karar verildi. Sadece 8 dakika süren mahkemede skandal bir karara imza atıldı ve Salih Müslim serbest bırakıldı.  Mahkeme Türkiye saati ile 13:00 de başlamıştır. Herhangi bir sorun ve olay çıkmaması için mahkeme salonu etrafında geniş güvenlik önlemleri alınmıştır. Az sayıda terör örgütü yandaşı eylem yaptığı ve tepki göstermiştir.

Türkiye Prag Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı Habertürk TV’ye yaptığı açıklamada, “Hiç beklemediğimiz bir karardı. Türkiye’de geçmiş yıllarda birçok terör eyleminde dahli bulunan Salih Müslüm’in böyle serbest bırakılmasını üzüntüyle karşılıyoruz. Bu karardan memnun değiliz. Bu Avrupa suçluların iadesi sözleşmesin aykırı bir karar oldu. Maalesef Çek mahkemesi, ikili ilişkimize, müttefiklik ilişkimize ters bir karar almıştır. Bu kararın ikili ilişkilere olumsuz yansımaları olabilir.”ifadelerini kullandı.

Bugün Akparti Grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Hakkında kırmızı bülten çıkardığımız PKK/PYD elebaşlarından Salih Müslüm, 24 Şubat’ta Çek Cumhuriyeti’nde gözaltına alındı. Bu teröristin iadesi için gerekli çalışmaları başlattık. İçişleri, Dışişleri, Adalet bakanlıklarımız konuyu yakından takip ediyor. Gün, NATO müttefikimiz Çekya’nın imtihan günüdür. Umarım Çekya terörle mücadelede hassasiyeti görür ve gerekli dayanışma ile bu teröristi bize iade eder” dedi.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu