Sağlık

Safra kesesi taşlarını eriten 4 etkili doğal yöntem

Safra kesesi taşları, karaciğerin arkasında, karnın sağ tarafında olan safra kesesindeki sert cisimlere verilen isimdir. Safra taşlarının boyutları değişiklik gösterebilir. Küçük çamur şeklinde de olabilir küçüklü, büyüklü taş boyutunda da karşılaşabilir. Safra kesesinde bulunan taşların oluşumu safra kesesinde biriken fazla kolesterolden kaynaklanmaktadır. Safra kesesinde taş bulunması yemeklerden alınan yağların parçalanmasını engeller. Özellikle yemek yedikten sonra hazımsızlık, şişkinlik, karından başlayan omuza kadar devam eden bir ağrı eşlik eder. Sizler için ameliyatsız safra kesesi taşlarından kurtulmanızı sağlayacak doğal yöntemleri araştırdık.

Safra kesesi taşlarını eriten doğal yöntemler

Safra kesesi taşlarını eriten kürler ikili aşama halinde uygulanmaktadır. Safra kesesi taşlarını eritmek çok zor olabilmektedir. Yapıları gereği bazıları çamurumsu kolay erir, bazıları ise sert kaya gibidir. O yüzden kürler aşamalı şekilde uygulanır. İlk aşamada uyguladığınız kür ile taş erimediyse, ikinci aşamaya geçmelisiniz.

  1. Aşama sabah iğde kürü

5 adet iğdenin kabukları yarım soyularak, kaynayan 1 bardak suyun içine atılır. 5 dakika kısık ateşte kaynatılır. Dinlenmesi beklenir. Sonra süzülür. Ilık şekilde kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına içilir. Bu kürü her sabah 30 gün içmelisiniz.

  1. Aşama akşam kırk kilit kürü

Bir su bardağı suyu kaynatın. Kaynamakta olan suya bir tatlı kaşığı kırk kilit otunu ilave ediniz. 5 dakika kaynatın. Sonra süzerek ılık olarak akşam yemeklerden 2 saat sonra içiniz. Bu kürü her akşam 30 gün içmelisiniz.

  1. Aşama sabah karahindiba kürü

Bir su bardağı suyu kaynatın. Kaynamakta olan suya bir tatlı kaşığı karahindiba otu ilave edilir. Kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Süzülerek ılımaya bırakılır. Karışım kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına içilir. Bu karışımı her sabah 30 gün içmelisiniz.

2. Aşama akşam avokado yaprağı kürü

Kaynamakta olan bir su bardağı suyun içine kurutulmuş 2 adet, (öğütülmüş bir buçuk tatlı kaşığı) avokado yaprağı ilave edilir. Kısık ateşte 8 dakika kaynatılır. Bekletmeden süzülür. Ilınması bu şekilde beklenir. Akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir. Bu karışımı uygularken dikkat edeceğiniz konu, 5 gün bu karışımı içip 3 gün ara vermeniz olacaktır. Bir ay bu kürü akşamları uygulayınız.

 

Not :Aşama aşama uygulayacağınız bu kürler sayesinde safra kesesi taşlarından kurtulacaksınız. Kürler bittikten sonra ultrason çektirmenizi öneririz. Taşların yok olduğunu göreceksiniz. Beklenmeyen etki görüldüğünde doktorunuza başvurmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu