Saç kreminin okuyunca çok şaşıracağınız 15 faydası

Saç kremlerini bir çoğumuz kullanıyoruz. Ama bazılarımız da saçlarını yağlandırdığını düşünerek pek tercih etmiyorlar. Aslında saç kremleri oldukça faydalıdır ve saçlarımızın beslenmesine ve sağlıklı durmalarına yardımcı olur.

Kullandığımız bir çok ürün gerçek amacının dışında kullanılabiliyor. Saç kremi de bunlardan biri. Saç kremlerini aslında mükemmel bir temizlik aracı olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda saç kremleri ile yapabileceğiniz 15 mucize işlem hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yazımızı sonuna kadar okumayı ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

1- Makyaj Çıkartma

Saç kremini bir makyaj çıkarıcı losyon gibi kullanabilirsiniz. Oldukça etkilidir ve çok kolay bir şekilde makyajınızı temizlemenize yardımcı olabilir.

2- Çelik Tencereleri Parlatır

Tencerelerinizi temizlemede kullandığınız deterjanlar yerine saç kremini tercih edebilirsiniz. Tencereleriniz ilk günkünden bile daha parlak olacaktır.

3- Kıyafetleri Kötü Kokulardan Temizler

Eğer temiz kıyafetlerinizi yanlışlıkla kirli sepetine atarsanız sonucun nasıl olacağını hepiniz biliyorsunuz. Temiz kıyafetlerde kirliler kadar kokacaktır. Eğer bu kıyafetleri tekrar yıkamak istemiyorsanız. Ilık suyun içerisine bir miktar saç kremi ekleyin, karıştırın ve kıyafetlerinizi bu suda yaklaşık 10 dakika bekletin. Daha sonra iyice sıkın ve kurulayın. Sonuç mükemmel olacaktır.

4- Saç Düzleştirici Olarak Kullanabilirsiniz

Saç kremleri sadece saçları beslemek için kullanılmıyor aynı zamanda mükemmel bir saç düzleştirici görevini görüyorlar. Yapmanız gereken bir şişeyi su ile doldurun içerisine bir çay kaşığı saç kremi, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir çay kaşığı jöle koyarak iyice karıştırın. Daha sonra bir sprey yardımı ile saçlarınıza sıkın. Saçlarınızın dümdüz olduğunu göreceksiniz.

5- Tıraş Kremi Olarak Kullanabilrisiniz

Saç Kremleri aynı zamanda tıraş kremi olarak da kullanılabilinir. Bir daha tıraş olduğunuzda saç kremini deneyebilirsiniz.

6- Yumuşatıcı

Saç kremini yumuşatıcı olarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bir şişenin içerisinde bir miktar saç kremi, sirke ve suyu iyice karıştırın. Ardından çamaşırlarınıza uygulayın. Çamaşırlarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

7- Dövme Temizleme

Geçici dövmeleri silmek bazen çok acı verici ve zahmetli olabiliyor. Ama saç kremi ile bu işlemi çok kolay yapabilirsiniz. Yapmanız gereken bir pamuğun üzerine bir miktar saç kremi damlatmak ve dövmenin bulunduğu bölgeyi ovarak temizlemek.

8- Bitki yapraklarını parlatmak

Bitkilerinizin yapraklarının solgun olmasından şikayetçiyseniz yapmanız gereken çok kolay. Pamuk yardımıyla saç kremini bitkinizin yapraklarına uygulayın. Yaprakların parladığını göreceksiniz.

9- Topuk Çatlaklarını yumuşatmak

Topuk çatlakları hem görünüş hemde sağlık açısından iyi değildir. Ayaklarımıza bakmadığımız zaman topuk çatlakları oluşmaktadır. Yapmanız gereken çatlak olan bölgeye saç kremi uygulamak. Topuk çatlaklarının hemen yumuşadığını göreceksiniz.

10- Deri Ayakkabıları Parlatma

Saç kremi ile deri ayakkabılarınızı da kolaylıkla parlatabilirsiniz. Yapmanız gereken saç kremini kuru bir bezle ayakkabınıza uygulamak. Sonuç mükemmel olacaktır.

11- Sıkışan Fermuarların Tamiri

Fermuarlar bazen hiç olmayacak yerde bozulurlar. Bu duruma şüphesiz herkes sinir olur. Ama korkmayın bu durumda da saç kremi oldukça etkili. Yapmanız gereken sıkışan fermuarın önüne ve arkasına saç kremi sürmek ve bir süre beklemek. Fermuarın kolaylıkla ilerlediğini göreceksiniz.

12- Kapı Gıcırtılarını Giderme

Kapılar zamanla pas ve kir yüzünden açılıp kapanırken ses yapmaya başlarlar. Bu durumda bazı kimyasal ürünler kullanabiliriz. Fakat bu imkanımız yoksa saç kremini deneyebilirsiniz. Gıcırtının hemen kesildiğini göreceksiniz.

13- Saçları Korur

Eğer sizde havuza girmeyi sevenlerdenseniz dikkat edin. Havuzda bulunan klor saçlarımıza zarar vermektedir. Bu zarardan korunmak için havuza girmeden önce saçlarınıza saç kremi sürmeniz yeterli olacaktır.

14- Yün Kıyafetleri Yumuşatır

Yün kıyafetlerinizin yumuşamasını istiyorsanız yıkama esnasında deterjan gözüne bir miktar saç kremi dökün. Yıkama bittiğinde yün kıyafetleriniz yumuşacık olacaktır.

15- Kıyafetlerdeki Kırışıklığı Giderme

Kıyafetlerin kırışıklıkları ile uğraşmak oldukça zahmetlidir. Yapmanız gereken sprey şişesinin içerisine sirke, su ve saç kremini ekleyip iyice karıştırmak ve kırış olan kıyafete uygulamak. Sonuç olarak kıyafetlerinizde kırışıklık kalmayacaktır.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yumuşatıcının aklınıza gelmeyecek 7 kullanım alanı

Evimizde kullandığımız temizlik ürünlerini aslında bir çok alanda kullanabiliyoruz. Bu yazımız da bu ürünlerden bahsetmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.