Sağlık

Rus doktorlara göre sarımsak ve limonu böyle tüketmek kalp krizini engelliyor

Limonun C vitamini, sarımsağın antioksidan özelliği sayesinde insan vücuduna çok yararı vardır.  Rus doktorlar tarafından yıl da 2 kere limon ve sarımsak kürünün uygulanması insan vücuduna çok fazla sağlıklı bakteriler kazandıracağını söylemektedir.

Rusya da doktorlar birçok hastaya doğal tedavi yöntemleri olaraktan bu kürü önermektedir. Senelerdir bu uygulamanın kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle de tansiyon hastaları limon ve sarımsak kürü ile tedavi olabilmektedirler. Sarımsak ve limon kürü nasıl hazırlanır? Hangi malzemeler gereklidir? Sarımsak ve limon kürünün faydaları nelerdir? Hadi bir göz atalım.

Sarımsak ve limon kürü

Sarımsak ve limon kürü nasıl hazırlanır?

Malzemeler; 40 tane sarımsak, 2litre saf limon suyu, 2litrelik cam kavanoz veya pet şişe (cam kavanozun kapağının yeni olması daha iyi sonuç için gereklidir)

 Hazırlanışı; 2litre limon suyu elde edene kadar limon sıkın. (İçerisine kesinlikle su ilave etmeyiniz) Cam kavanoz ve ya pet şişenin içerisine limon suyunu koyun. 40 diş sarımsağı soyup ezdikten sonra limon suyunun içerisine ilave edin. Koyduğunuz şişenin kapağının hava almayacak şekilde sağlamca kapatın.

20 – 25 gün 25 derecenin altına düşmeyen oda sıcaklığında bekletelim. Günde birkaç defa iyice çalkalayıp tekrar koyalım.  ( 20 – 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içerisinde eriyip yok olduğunu görmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sarımsak ve limon kürünüz sağlıklı bir şekilde olmamış demektir)

Sarımsak ve limon kürünün faydaları

Sarımsak ve limon kürünün faydaları nelerdir?

  • Sarımsak ve limonun içerdiği birçok faydalı besinler sayesinde beyin hücrelerinin tazelenmesini sağlar. Bunun yanı sıra felç ve inme gibi riskli hastalıkların oluşmasını önler.
  • Kalp krizi ve kalp yetmezliği gibi ciddi önem taşıyan hastalıkların oluşmasını önler.
  • Mide ülseri ve bağırsak ülserinin tedavisinde kullanılır.
  • Sarımsağın iltihap kurutucu özelliği sayesinde romatizma hastalığında eklemlerde bulunan ağrılarda ağrı kesici özelliği sağlar.
  • Damar tıkanıklığı ve damarda sertleşme gibi kalp damar hastalıklarının olmasına engel olur.
  • Bu kür sayesinde vücutta biriken yağların erimesini sağlayabilir. Özellikle spor yapmadan 1 saat önce içmeniz durumunda kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.
  • Safra ve böbrekte oluşan taşların düşürülmesine yardımcı olur.
  • Sarımsak ve limon kürü kötü kolesterol olan LDL yi düşürücü özelliklere sahiptir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı korur.
  • Sinir sıkışmasına bağlı olarak oluşan kas ağrılarının geçmesini sağlar.

ÖNEMLİ: Sarımsak ve limon kürünü hamile kadınlar, bebekler ve çocuklar kesinlikle tüketmemelidirler. Kronik hastalığı olan kişilerin ilgili doktorlarına danışmadan tüketmeleri önerilmez.

Not: Bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu