Polisler araba anahtarının Alüminyum Folyo ile sarılmasını tavsiye ediyor
Polisler araba anahtarının Alüminyum Folyo ile sarılmasını tavsiye ediyor

Polisler araba anahtarının Alüminyum Folyo ile sarılmasını tavsiye ediyor

Evet yanlış okumadınız polisler araba anahtarının alüminyum folyo ile sarılmasını tavsiye ediyor. Bu yazımızda bu konuda hakkında size bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüzde yeni çıkara arabaların artık neredeyse hepsinde anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği mevcut. Bu sistem günlük hayatta oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Fakat her şeyin güzel tarafı olduğu gibi kötü ve olumsuz yönleri de var. Anahtarsız çalışma sisteminin mantığı anahtarda bulunan bir çip ile araçta bulunan alıcının sadece kendine özgü bir frekans ve şifreleme üzerinden eşleşmesiyle çalışıyor.

Bu şifreleme eşleştiğinde araba sizin olduğunuzu anlıyor ve çalışmaya hazır hale geliyor. Bu işlem sayesinde anahtarı cebinizden çıkarmadan kolaylıkla arabayı çalıştırabiliyorsunuz.

Ama araba hırsızları bu durumunda hilesini bulmuşlar. Eğer sizin aracınızın anahtarsız çalışma özelliği olduğunu görürlerse, araba ve anahtar arasındaki sinyalleri kopyalayarak arabanızı çalabiliyorlar.

Bu gibi bir durumda aracınızı siz olmadan kolaylıkla çalıştırıp götürebiliyorlar. Siz durumu fark edene kadarda iş işten çoktan geçmiş oluyor.


Araba anahtarını alüminyum folyo ile sarın

Peki arabanızı nasıl koruyabilirsiniz. İşte bu konuda yapmanız gerekenler.

Arabaların bu güvenlik açıklarını kontrol eden Alman bir şirket 33 farklı marka ve model üzerinde testler yapmış ve hepsininde hırsızların kullandığı bu yöntem ile kolaylıkla çalındığını görmüşler.

Fakat uzmanlar alüminyum folyo ile anahtarı sarılı olan arabaların bu durumdan etkilenmediğini ve hırsızların bu yöntemle arabayı çalamayacaklarını fark etmişler.

Eğer sizinde bu şekilde bir arabanız varsa anahtarınızı alüminyum folyo ile sarmayı unutmayın.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yumuşatıcının aklınıza gelmeyecek 7 kullanım alanı

Evimizde kullandığımız temizlik ürünlerini aslında bir çok alanda kullanabiliyoruz. Bu yazımız da bu ürünlerden bahsetmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.