ANA SAYFA / Kadın / Perdelerinizi yıkarken şeker koyun sonra olacakları izleyin

Perdelerinizi yıkarken şeker koyun sonra olacakları izleyin

Pencerelerimizi taçlandıran tül perdelerimiz zamanla kirli hava, toz, duman, kalorifer isi gibi nedenden dolayı çabuk kirlenir, rengi değişmeye başlar ve sararır. Bu yüzden birçok bayan perdelerinin ilk günkü gibi bembeyaz kalmasını ister ve yıkama yapmadan önce perdelerini nasıl beyazlatacağının araştırmasına girer. Biz de perdelerinizi beyazlatmada kullanacağınız doğal yöntemleri sizler için araştırdık.

Öncelikle şeker evet yanlış duymadınız, makinenin içine perdelerinizi koyun üzerine 2 yemek kaşığı toz şeker serpin ve olacaklara şahit olun. Toz şeker perdelerinizi ilk günkü beyazlığa ulaştıracaktır. Bu yöntemi deneyen birçok kadın perdelerinin bembeyaz ve parlak olduğuna şahit olmuştur. Karbonat, perdelerinizi makineye yerleştirin. Deterjan gözüne 2 yemek kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. Karbonatın beyazlatıcı etkisi sayesinde perdelerinizin bu denli temizlendiğine ve beyazladığına inanamayacaksınız. Bulaşık makinesi tableti, son günlerde bayanlar arasında tül beyazlatmada popüler olan bir uygulamadır çamaşır makinesinde bulaşık makinesi tableti kullanmak. Perdelerinizin içine bir bulaşık makinesi tableti koyun ve makineye atın. Sonucu sizi de şaşırtacaktır.
Sirke ile tül beyazlatmak ise, deterjan gözüne 1 su bardağı sirke koyarak perdelerinizin hem bembeyaz hem parlak ve yumuşacık olduğuna şahit olacaksınız.

PERDELERİ YIKARKEN ŞEKER KULLANMAK PERDELERİ PARLATIYOR

Son olarak tül perdelerinizi yıkarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var ki oda sıcak suda yıkamamalısınız. Perdelerinizi 30-40 derecede yıkamalı, 400 devirde sıktırmalısınız. Yıkama işlemi bittiği an da bekletmeden perdelerinizi ıslak şekilde asmalısınız.

YAZAR: Nilay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeşillikleri cam kavanoza koyarsanız daha uzun süre taze kalır

Pazardan güzel güzel seçip, aldığımız sebze ve meyvelerimiz eve gelince günler geçmeden tazeliklerini kaybedip çürümeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.