Sağlık

Paketli gıdalardan çocuklarınızı uzak tutun. Zehir saçıyor

Çocuklarımızın sağlığı bizim için çok önemlidir. Bunun için de elimizden geleni yaparız. Özellikle çocuklarımızı ödüllendirmek adına ya da sessiz olsunlar diye aldığımız abur cuburların zararlarını duyunca bir daha asla onlara paketli hiçbir gıda ürünü yedirmeyecek siniz. En güvenilir yerlerden alsanız dahi içerisindeki paketli gıdaların hepsinde bulunan MSG maddesi 7’den 70’e tüm herkesin sağlığını olumsuz etkiliyor. Bu maddenin en büyük özelliğinden biri de paketli gıdaların tadına tat katıyor ve daha çok yeme ihtiyacı uyandırıyor. Özellikle paketli gıdalardan korumamız gereken en önemli kişiler çocuklarımızdır. Onların gelişim dönemlerini bu zararlı besinleri tüketerek geçirmelerini istemeyiz. Bunun içinde onlara olabildiğince sağlıklı besinler yedirmeliyiz. Çünkü paketli gıdaların her biri çocuklarımızda obezite riskini daha da arttırıyor.

Günümüz çocuklarında hatta insanlarında hareket etme sıkıntısı vardır. Herkes hareket etmeden az yorularak iş yapma ya da bir yerden bir yere gitme derdindedir. Bu kişiler hayatlarında her zaman risk altında olacaklardır. Hareket etmekten korkmayın. Hem kendiniz hem de çocuklarınıza hareket etmeyi aşılayın.

CİPSLERİN İÇİNDEKİ TRANS YAĞ MİGRENE VE OTİZME DAVETİYE ÇIKARIYOR.

İnsanların hayatları artık beklemeden sürekli devam eder olmuş. Hiç kimse yemek yemeye özel bir zaman ayırmadan ayaküstü atıştırmalıklarla hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Ancak bilmiyorlar ki sağlıklarına en büyük kötülüğü yapıyorlar. Televizyonlar bu fast food gıdaların reklamını yaptıkça çocukların dikkatini daha çok çekiyor. Bundan dolayı da istekleri bitmiyor. Ancak reklamları dönen cipslerin içerisinde bulunan trans yağlar tüm vücudumuza zarar veriyor. Daha aktif çalışması gereken organlarımızın yağlanmasına neden olabiliyor. Vücudumuzda bu besinlerden dolayı biriken glutamatlar sonucunda migren, otizm, dikkat bozukluğu, hiperaktivite ve endokrin sistem hastalıkları nüksedebiliyor. Hormon sağlığımızı ciddi düzeyde etkileyen bu besinler sonucunda çocuklarımızın sağlığı büyük oranda etkileniyor. Obez olan çocuklarımız obez kalıyor. Büyüdüklerinde de ergenlik dönemlerinde yaşadıkları değişimler sonucunda özellikle kilolarıyla arkadaşları arasında çekingen tavırlar sergileyebiliyorlar. Öz güvenleri düşüyor. Sonrasında ise bir doktor yardımıyla ancak kilo verebiliyorlar. Oysaki küçük yaşlarda ailelerin dikkat etmesi çok önemlidir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu