Sağlık

Oturma odasına soyulmamış soğan koymanın faydaları

Kış ayları geliyor ve havalar artık git gide soğumaya başlıyor. Havaların soğumasıyla birlikte hastalıklarda gelmeye başlıyor. Bu gün sizlere bu hastalıklarla mücadele etmenizi sağlayacak bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Bu yöntem uzun yıllar önce bir uzman doktorun bulmasıyla uygulanmaya başlamış ve oldukça etkili. Araştırmalarda bu uygulamanın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Bu yöntem oturma odanıza soyulmamış soğan koymak. Yanlış anlamadınız soyulmamış bir adet soğanı oturma odanıza koyduğunuzda değişimi sizde göreceksiniz.

Oturma odasına soyulmamış soğan koymanın faydalarını bir uzman doktorun başından geçen eski bir hikaye ile anlatmaya çalışacağız. Hadi hep birlikte göz atalım.

Bu olay 1900 lü yıllarda geçiyor. O yıllarda teknolojinin bu kadar gelişmemesi ve uzun süren savaşlar nedeniyle grip salgınları görülmekteydi.

Odaya soyulmamış sağan koymak

Bu grip salgınlarında milyonlarca insan hayatını kaybediyordu. Bu salgınlar özellikle de yoksul ve fakir ülkeleri çok kötü etkiliyor ve milyonlarca insanın hayatına mal oluyordu.

O yıllarda bu yoksul halklara yardım etmek isteyen bir uzman doktor, grip salgınıyla uğraşan köyleri tek tek ziyaret eder ve bu salgına karşı bir çözüm yolu aramaya başlar.

Doktor düşünceli bir şekilde köyleri ve köylülerin evlerini ziyaret etmektedir. Fakat girdiği bir evde çok şaşırır. Çünkü ev halkının hepsi oldukça sağlıklıdır ve hiç birinde bu salgın hastalıktan yoktur.

Doktor hemen bu aileye sorar bu salgından ne yaparak korunduklarını ya da hiç mi bu hastalığa yakalanmadıklarını öğrenmek ister.

Bu sorulara karşı yoksul kadının doktora verdiği cevap oldukça ilginçtir. Kadın bu salgından korunmak için bulundukları odaya bir tabak içerisinde soyulmamış soğan koyduğunu ve salgından bu şekilde korunduklarını söyler.

Söylediğine göre soyulmamış kabuklu soğan virüsleri kendine çekmektedir. Bu sayede ev halkı hastalıktan korunmuştur.

Doktor önce bu duruma inanmak istemez ve hemen soğanı incelemeye başlar. İncelemeleri sırasında soğanın içerisinde herkesi helak eden grip virüsüne rastlar.

Yoksul kadının söyledikleri doğrudur. Soğan virüsleri kendisine çekmiş ve bu aile bu sayede grip salgınından korunmuştur.

Bu hikaye doktor tarafından kaleme alınmış ve günümüze kadar ulaşmıştır. Bu hikayede olduğu gibi sizde bulunduğunuz odaya bir adet soyulmamış soğan koyarak soğuklar başlamadan gribe karşı önlem alabilirsiniz.

Bu bilgileri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu