GenelHaberler

Ösym’ye İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Ösym’ye İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Üniversiteye geçmek her öğrencinin hayalidir. Fakat bu hayale ulaşmak için sınavlardan geçmek gerekiyor. Bu sınavlar kimi zaman Öss kimi zamanda Ygs ve Lys olarak karşımıza çıkıyor. Bu sınav sistemini ve sistemlerini denetleyen ve aynı zamanda yöneten  bir kurum bulunmaktadır bu kurumun adı ÖSYM yani Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi.

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi sınav öncesi ve sınav sonrası her türlü konuda sorulara veya itirazlara cevap verebilmek adına hem Ais sistemini kurdu hemde dilekçe yolu ile bu itirazların ulaşması sağlandı.  Peki, ÖSYM’ye itiraz dilekçesi nasıl yazılır?

Dilekçede ilk önce başlıkta Yazılan kurumun adı yani ÖSYM’ye yazıldığı belirtilir ardından dilekçe sayfa ve paragraf kurallarına uygun bir şekilde yazılıp içeriğine mümkünse ikinci paragrafa itiraz kısmı eklenir sol alt kısma adres yazılır sağ alt kısmında isim,  soy isim,  imza atılıp gönderilir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu