Sağlık

Nasırı geçiren doğal yöntemler

Nasır, ellerde ve ayaklarda görülen sertleşmiş deridir.  Daha çok ayaklarda sürtünme ve baskı sonucu oluşan ağrı veren sert yapılardır. Uygun ayakkabı giymediğinizde ayakkabı sürttüğünde oluşur. Yürüdüğümüzde acı verir. Günlük işlerimizi de olumsuz etkiler. Ellerde ise aynı aletleri uzun süre kullandığında ortaya çıkar. Acı veren nasırı geçirmenin doğal yöntemlerini sizler için araştırdık.

Nasır nasıl geçer?

  • Soğan

Banyo sonrası yumuşamış deriyi, ponza taşıyla ovunuz. Cildinizi temizleyip kuruladıktan sonra ikiye böldüğünüz soğanı nasırın üzerine koyunuz. Biraz bekletiniz. Daha sonra yıkayın.

  • Sarımsak

Sarımsağı soyun ve ezin. Ezilmiş sarımsağı zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı nasırın üstüne koyun. Bir gece bekletin. Nasırın yumuşamasını ve küçülmesini sağlar.

  • Aspirin- limon suyu

5 tane aspirini ezin, içine bir çorba kaşığı limon suyunu ve normal suyu da ekleyin. Karışımı macun haline getirin. Nasırın olduğu bölgeye sürün, bir streç yardımıyla sarınız. Bir gece bekletiniz.

  • Muz kabuğu

Yediğiniz muzun kabuğunu atmayınız. Muz kabuğu nasır için tam bir doğal ilaçtır. Muz kabuğunu nasır olan bölgeye sarınız. Üzerine çorap giyiniz. Bir gece bekletiniz. Nasırı yok edene kadar bu işlemi tekrarlayınız.

  • Elma sirkesi

Elma sirkesi ile nasırdan kurtulabilirsiniz. Elma sirkesinin içeriğindeki bileşenler sertleşmiş nasırı yumuşatır. Elma sirkesini pamuk yardımıyla nasıra uygulayınız. Bir bant yardımıyla pamuğu nasıra yapıştırın. Bir gece bekletin. Nasırı yok edene kadar tekrarlayınız.

  • İncir

Taze inciri kesin ve nasır olan bölgeye bir bez yardımıyla sarınız. Bir gece bekletiniz.  Ertesi sabah ayağınızı sıcak suyla yıkayınız, ponza taşı ile yumuşamış deriyi aldırınız.

  • Ananas

Ananası soyun, nasır olan bölgeye bir bez yardımıyla sarınız. Bir gece beklettikten sonra, sabah sıcak suda 10 dakika ayağınızı bekletiniz. Bu işlemi nasır yok olana kadar tekrarlamalısınız.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu