En Yenilerİp Uçları

Mısır Nişastası Ne İşe Yarar Demeyin! 10 Önemli Faydası

Mısır Nişastası Ne İşe Yarar Demeyin! 10 Önemli Faydası

Herkesin evinde mutlaka mısır nişastası vardır. Ancak mısır nişastaları mutfaktan başka bir yere çıkmıyor. Haklı olarak, çünkü farklı bir işe yarayıp yaramadıklarını bilmiyoruz. Çok şaşıracağınız, duymadığınız tavsiyelere gelelim.

  • Cam silin.

Cam silme suyunuzun içine bir yemek kaşığı mısır nişastası ekleyin ve camlarınızın pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Hem de hiç leke bırakmadan.

  • Gümüşlerinizi parlatın.

Mısır nişastasıyla suyu bulamaç haline getirin ve bir bez ile gümüşlerinizi temizleyebilirsiniz. Evet, yeni alınmış gibi takılarınızı kullanabilirsiniz.

  • Yağ lekelerini çıkarın.

Ocaklardaki yağ kalıntılarından hepimiz dertliyiz, nasıl çıkar diye de kara kara düşünüyoruz. Ama mısır nişastası oraya da yetti. Yağ lekesinin üzerine dökün ve 20 dakika bekleyin ve silin. Halınıza dökülen yağın üzerine de nişasta döküp sonrasında süpürgeyle süpürüp kurtulabilirsiniz.

  • Kötü kokuları emer.

Kötü kokuları emici özelliği oldukça fazladır. Örneğin kötü kokan ayakkabılarınızın içine biraz nişasta serpin ve sabaha hiç kokunun kalmadığını göreceksiniz.

  • Deri giysilerden leke çıkarır.

Çok sevdiğiniz deri ceketinize ya da pantolonunuza yağlı bir sos mu döküldü hemen üzerine nişasta dökün ve ertesi güne kadar bekleyip, kuru bir peçeteyle temizleyin. Hiçbir şey kalmadı.

  • Kitapların rutubetini alır.

Zamanla havalandırılmayan kitaplar küf kokar ve bu da hiç hoş bir koku olmaz. Üzerine hemen nişasta dökün bir de böyle yerleştirin bakalım. Değişiklikleri göreceksiniz.

  • Yumurtayı kabartmak için kullanabilirsiniz.

Kabaran yumurtalar aşkına. Çocuğunuza keyifli anlar yaşatın, yumurtaları kabartın. Azıcık dökün üzerine yeter.

  • Doğal bir deodorant

Çoğu kişi terlemeden ve kötü kokudan şikâyetçidir. Nişasta kurtulma yolu olabilir. Koltuk altınızı önce ispirtoyla silin sonrasında nişasta sürün. Kokudan ıslaklıktan kurtulun.

  • Parmak boyası yapın

Çocuklarınızla keyifli vakit geçirmek istiyorsanız; bu da bir alternatif olabilir. Nişasta ve suyu karıştırın, üzerine birazda renkli boyalardan dökün. Rengârenk hem de sağlıklı boyalar elde ettik. Şimdi eğlence sırası!

  • Kendimize pudra yapalım.

Bunun için beğendiğiniz bir uçucu bir yağ satın alın ve birkaç damla uçucu yağ esansı ile bir fincan nişastayı karıştırın. Evet, harika kokan vücut pudramız hazır..

 

 

 

 

 

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu