İp Uçları

Mikrodalga Fırınların oh be dedirten 7 faydası

Mikro dalga fırınların zararlarını tüm herkes çok iyi bilirken yararlarını anlatmak da bizlere düşüyor. İnsanlar radyasyon yaydığı için birçok kişinin yiyeceklerden radyasyon aldığını ve evlerimize asla almamamız gerektiği hakkında uyarıyorlar. Ama bu uzmanları dinleyen kaç kişiyiz hiç bilmiyorum. O yüzden herkesin evinde bulundurduğu mikrodalga fırınlarla yiyeceklerimizi yeni pişmiş gibi yapmaktan başka neler yapabiliriz onları araştırdık. Ve daha verimli nasıl kullanabiliriz onları bulmaya çalıştık.

MİKRODALGA FIRINLARLA YAPILABİLECEK HİÇ DÜŞÜNMEDİĞİNİZ İPUÇLARI

1- Kesme tahtalarınızı zaman zaman kirlendiği dönemlerde limonla ovarsınız ve temiz bir görüntü elde etmek için elinizden geleni yaparsınız. Ama bu her zaman kesin çözüm olmaz. Buna ek olarak da limonla ovduğumuz tahtayı mikrodalga fırına koyduğumuzda 5 dakika beklettikten sonra hiçbir kirin kalmadığını göreceksiniz.

2- Bayat ekmeklerinizi nemli bir kağıt havluya sarıp fırına koyduğunuzda bayat ekmeklerden eser kalmayacak ve fırından yeni çıkmış gibi taze ekmeklerinizi rahatlıkla tüketebilirsiniz.

3- Sarımsak soymanın kolaylıklarını herkes kendine göre bulmuştur ama bu yöntem daha kolay gelecek. Bazı kişiler suda bekleterek soyar, kimisi kuru kuru soyar, kimisi de mikrodalgaya 15 saniye koymanız yeterli olur ve sonrasında soyulmaya hazır sarımsaklar karşınızdadır.

4- Her kadının kuru fasulye pişirme yöntemleri vardır bunlardan bazıları bir gece öncesinden bekletme olurken biri de mikrodalgada 5 dakika kadar bekletme olacaktır.

5- Kadınların dertlerinden biri de kurumuş rimelleri görmektir. Kurumuş rimellerden kurtulmak artık çok kolay. Kimileri içine badem yağı koyabilir ama sonrasında kurumamasının önüne geçebilir mi bilinmez. Ama kısa ve kesin çözüm olarak mikrodalgada bekletilen rimeller olabilir. Akışkan ve ilk günkü gibi rimellerinizi kullanabilirsiniz.

6- Paketi güzel kapanmamış cipslerin hava alıp yumuşaması sonucunda koca bir paket cips heba olabilir. Bunları sakın atmayın. Tam aksine alın onları mikrodalgaya koyun sonrasında da taptaze cipslerinizi afiyetle tüketin.

7- Titiz ev hanımlarının dikkatine! Bulaşık süngerlerinizi aslında her an deterjanın içinde olmasına rağmen temiz bulmuyorsanız evinizde çok kolay yapabileceğiniz bir sterilizasyon işleminden bahsetmek istiyorum. Öncelikle süngerinizi alın ve mikrodalganın içine koyun.1 dakika bekletin ve sonuç tertemiz süngeriniz karşınızda. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu