Teknoloji

Mahkeme GetContact uygulamasına erişimi engelledi

GetContact çılgınlığı çığ gibi büyürken, Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği GetContact uygulamasının da aralarında bulunduğu 70 rehberlik hizmeti veren uygulamaya ve web sitesine erişimi engelledi. Geçtiğimiz günlerde BTK bu uygulamalar hakkında halkı uyarmış ve gerekli işlemleri yapacaklarını bildirmişlerdi.

Bu açıklamanın ardından zaman kaybetmeden mahkeme yolu ile bu uygulamalar ve web siteleri hakkında erişim engeli getirdiler. Bu sayede insanların özel bilgilerini çalan bu uygulamaların yayılması engellenmiş olacak. Bu uygulamalar en çok bizlerin merakı yüzünden bu denli yayılmış ve tehlikeli olmaya başladı. İnsanlar bu uygulamalar ile başkalarının kendilerini nasıl kaydettiğini görebildiği için dilden dile yayılan bu uygulama bir anda popüler oldu. Uygulamayı telefonuna yükleyen ve kendilerinin nasıl kaydedildiğini gören insanların aldıkları ekran görüntüleri ile uygulama bir anda milyonlarca insan tarafından indirildi ve kullanıldı. İnsanlara ilk başta zararsız olarak gelen bu uygulama aslın çok tehlikeli ve telefonlarımıza zarar veriyor.

GETCONTACT UYGULAMA MARKETLERİNDEN KALDIRILDI !

Basınından gelen ve BTK nın da işe el atması ile GetContact gibi uygulamalar tüm uygulama marketlerinden kaldırıldı. Bunun üzerine uygulamanın Türkiye temsilcileri bir kullanıcıların verilerinin güvende olduğu konusunda bir bildiri yayınladılar. Ama bu çabaları uygulamanın uygulama marketlerinden kaldırılmasını engelleyemedi. Eğer sizde telefonunuzda bu uygulamayı kullanıyorsanız zaman kaybetmeden hesabınızı silmeli ve uygulamayı telefonunuzdan kaldırmalısınız. Ve bunu tüm sevdiklerinize anlatmayı, onlarında bu uygulamaları telefonlarından kaldırmaları konusunda yardımcı olmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu