Sağlık

Limon kullanarak kurtulabileceğiniz 8 hastalık

Limon bir çok çaresiz dediğimiz hastalığın bile dermanı olabiliyor. Limon barındırdığı C vitamini sayesinde en faydalı besinler arasında yer alıyor. Fakat bir türlü gerekli önemi göremiyor. Limon tüketerek diğer meyvelerden aldığımız C vitamininin kat ve kat fazlasını alabiliriz.

Her sabah kendimize bir bardak limonlu suyu içmeyi adet edinmeliyiz. Limonlu su, vücudumuzun toksinlerden arınmasını sağlar ve güne zinde başlamanıza neden olur. Bu nedenle her sabah kahvaltıdan önce güne bir bardak ılık suyun içerisine limon sıkıp bu suyu içerek başlamalıyız. Bu yazımızda limon kullanarak kurtulabileceğiniz hastalıklar konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Umarım seveceğiniz bir yazı olur.

Fazla kilolarınızdan limon ile kurtulabilirsiniz

Fazla kilolar

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre günde bir bardak limonlu su içmek fazladan 100 kalori yakmanızı sağlıyor. Aynı zamanda limon daha uzun süre kendinizi tok hissetmenizi sağladığı için kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Limon ile böbrek taşı derdinden kurtulabilrisiniz

Böbreklerimiz de biriken maddeler bir süre sonra birleşerek böbrek taşına neden olmaktadır. Bunun önüne geçme şansımız bulunuyor. Yapmanız gereken çok basit, günde bir bardak ılık suyun içerisine limon sıkıp içerek böbrek taşından kurtulabilirsiniz.

Bu konu uzmanlar tarafından test edilmiş ve kanıtlanmıştır.

Demir eksikliği çekmezsiniz

Demir eksikliği ilk başlarda çok fazla önemsenmese de ileride büyük sorunlar yaşatabilmektedir. Bu nedenle demir içeren besinleri tüketmeye özen göstermeliyiz. Limon içerisinde demir bulundurmasının dışında, yediğimiz besinlerin demir emilimini de arttırmaktadır.

Kötü ağız kokusundan kurtarır

Kötü ağız kokusundan kurtulmak çok kolaydır. Eğer böyle bir derdiniz var ise bir bardak limonlu su ile gargara ederek bu dertten kurtulabilirsiniz.

Kolesterol sorununun ortadan kaldırır

Fazla kolesterol

Kanda kolesterol değerinin yüksek olması bir süre sonra kalp krizine kadar giden kötü sonlara neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle ailesinde kolesterol sorunu olanlar var ise bunlar çok dikkat etmeleri gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre limon içerisinde barındırdığı yararlı maddeler sayesinde kandaki kolesterol seviyesini düşürüyor.

Sindiriminizi güçlendiriyor

Limon barındırdığı lifler sayesinde sindirim sistemimizi korur ve güçlendirir. Ama bu lifleri alabilmek için limonu kabuğu ile tüketmeniz gerekiyor. Bunun için limonu ikiye bölerek kabuğu ile birlikte bir sodanın içerisine atarak içebilirsiniz.

Kansere yakalanma riskini düşürüyor

Yapılan bazı araştırmalar ağırlıklı olarak turunçgillerden tüketen kişilerin daha az kansere yakalandığını söylüyor. Turunçgiller ailesinin en vitaminli besini limon olduğuna göre limon tüketmek kansere yakalanma riskini azaltıyor.

Fazla yağların yakımını kolaylaştırıyor

Su içmek vücudumuzdaki fazla yağların tüketimini kolaylaştırıyor. Limonlu su içmek bu etkiyi iki katına çıkartıyor.

Yazımız sizinde hoşunuza gitti ise paylaşarak sevdiklerinizin de bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu