Kronik yorgunluk ve troid hastalığını ortadan kaldıran çay

Modern yaşam, sağlıksız yaşam sürmeyi, işlenmiş ve sağlıksız gıdaları tüketmemizi, kirlenmiş bir ortamda yaşamamızı, sürekli stresle uğraşmamızı ve aşırı çalışmamıza neden oluyor.

Tüm bu sağlıksız yaşam bir çok hastalıkla uğraşmamıza neden oluyor. Tüm bu hastalıkları kimyasal ilaçlar ile tedavi etme şansımız var ama doğal bitkisel takviyeler ile de bu hastalıklara baş etme şansımızı her zaman vardır. Hemde bu doğal takviyelerin yan etkileri bulunmuyor.

Kekik, sağlıklı bir yaşam sürmek için bize en büyük yardımcı bitkilerden bir tanesidir. Aynı zamanda çok sayıda faydası bulunmaktadır.Tüm faydalarının yanında gerçek bir kalsiyum, demir ve potasyum deposudur ve yüksek miktarda antioksidan içermektedir.

Kekik çayı faydaları

Tıbbi ilaçların üretiminde de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Kekik kullanılarak üretilen ilaçlar multipl skleroz, lupus, romatoid artrit ve fibromiyalji tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu yararlı bitki, kan basıncını düzenler öksürük ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur, kronik yorgunluk, astım, boğaz ağrısı, baş dönmesi, lupus, fibromiyalji, lupus, romatoid artrit, multipl skleroz ve Hashimoto tiroiditi ile mücadele etmemize yardımcı olur.

Düzenli kullanımı halinde bir çok sağlık probleminden kısa sürede kurtulmamızı sağlar.

Bu vereceğimiz tarif ile rahatsızlıklarınızın bir çoğundan kurtulabilirsiniz.

Kullanılacak malzemeler:

  • bir avuç kekik (taze veya kurutulmuş)
  • 1 su bardağı su
  • bal (isteğe bağlı)

Hazırlanışı :

Kekikleri yıkayın ve bir kaseye koyun. Suyu kaynatın ve kekik üzerine dökün. Birkaç dakika bekletin ve sonra küçük parçacıkları temizlemek için süzün ve içeceği tatlandırmak için bir miktar bal ekleyin.

Kullanımı :

Hazırladığımız bu içeceği günlük olarak tüketmelisiniz. Kısa süre içerisinde faydalarını göreceksiniz.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.