İp Uçları

Karıncaları öldürmeden evden uzaklaştırmanın yolları

Karıncalar çok çalışkan ve akıllı hayvanlardır. Koloni halinde gezerler fakat her birinin görevi diğerinden farklıdır. Evinizin her köşesinde bu sevimli hayvanları görebilirsiniz, yeter ki o ortamda dikkatlerini çeken bir yiyecek ya da içeceği fark etsinler. Karıncalar yapıları gereği duvara bile tırmana bilirler. Çoğalmaları ve evde dolaşmaları sizleri rahatsız eder. Hatta en can sıkıcı olay ise ısırmaları dır. Karıncalardan sizler için araştırdığımız doğal yöntemler ile onlara zarar vermeden kurtulabilirsiniz.

İşte karıncaları evden uzaklaştırmanın yolları

  • Tarçın

Karıncalar kokuya aşırı duyarlı hayvanlardır.  Tarçın kokusundan nefret ederler. Tarçının yanına köşesine gelmezler.  Karıncaların geçtiği noktalara toz tarçını dökerseniz, karıncaların oradan uzaklaştığını göreceksiniz. Bir diğer yöntem ise karınca noktalarına çubuk tarçın koymak, buda çok işinize yarayacaktır.

  • Acı kırmızıbiber

Karıncaları evden uzaklaştırmanın kesin bir çözümü ise kırmızı acı biberdir. Kırmızı acı biberin kokusunu karıncalar hiç sevmez ve ortamdan hemen uzaklaşırlar. Yapılan araştırmalar böcek ilaçlama firmalarında kırmızı acı biber içeriği kullanıldığı ortaya konmuştur. Karıncalar için caydırıcı etkileri vardır. Karınca çıkış noktalarına toz kırmızı acı biberden koyun, karıncaların yok olduğunu göreceksiniz.

  • Defne yaprakları

Böcek ilaç firmalarının, en etkili böcek ilaçlarının yapımında kullanılan defne yaprakları karıncaları ortamdan uzaklaştırmaya yarayan diğer doğal yöntemlerden biridir. Karıncaların geçtiği noktalara birkaç adet defne yaprağını koyun. Karıncalardan kurtulacaksınız.

  • Bebek pudrası

Karıncalar kokuya aşırı hassaslardır, bunun nedeni ise eve girerken hep bir yerden işlerler ve oraya kendi kokularından bırakırlar ki geri dönüşleri kolay olsun. Bu kadar akıllı canlılardır. Siz onların geçtiği yerlere bebek pudrası dökerseniz onların koku alma duyularını engellemiş olursunuz. Böylelikle evin yolunu unutarak oradan uzaklaşmış olurlar.

  • Sirke

Karıncaların kokularına dayanamadığı bir diğer şey ise sirkedir. Bir şişeye limon suyu, sirke ve su ekleyin ve karıştırın. Karıncaları gördüğünüz yere sıkınız. Birkaç tekrar ettikten sonra gelmediklerini görürsünüz.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu