Eğlence

Karadeniz’ De Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Karadeniz’ De Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Karadeniz bölgesi, yemyeşil doğası ve temiz havası ile birçok kişiyi kendine âşık etmektedir. İklimi nedeni ile  her mevsim yağış alan Karadeniz bölgesinin her tarafı ormanlarla ve yeşil doğa ile kaplıdır. Karadeniz denilince akla gelen ilk gezilecek yer Uzungöl ile Ayder yaylasıdır. Müthiş görüntüsü ile karpostalları andıran manzaraya sahip olan bu yerler, en fazla gezilen yerlerdendir.

Trabzon’da yer alan Boztepe, çok fazla bilinmese de en güzel manzaraya sahip yerlerden biridir. Tepeye çıkıldığı anda, Trabzon resmen ayakların altında görüntüsü ile gidenleri mest etmektedir. Artvin’in Borçka ilçesinde yer alan Karagöl’de, Karadeniz’de gezilmesi gereken en güzel yerlerden biridir. Çevresi ağaçlarla kaplı olan Karagöl, görülebilecek nadir yerlerden biridir. Rize’de yer alan Pokut yaylası da birçok kliplere sahne olmuş çok güzel yerlerden biridir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu