ANA SAYFA / Gündem / Kanser aslında iyileştirmesi çok kolay bir hastalıktır

Kanser aslında iyileştirmesi çok kolay bir hastalıktır

Kanser aslın iyileştirmesi çok kolay bir hastalıktır diyen bir doktorumuz var. Kanser hücreleri ile sağlıklı hücreleri ayırt etmek aslında çok kolaydır. Çünkü sağlıklı hücreler kandaki oksijen yardımı ile çoğalırlar ve büyürler, kanser hücreleri ise fermantasyon yöntem ile oksijene ihtiyaç duymadan büyürler ve çoğalırlar.

Oksijensiz ortamlar kanser hücrelerinin büyümesi ve çoğalması için çok elverişli ortamlardır. Çok sigara içenler sigaranın içerisinde bulunan zararlı maddelerden kanser olmuyorlar aslında sigaranın dumanı ile soluduğumuz karbondioksit gazının kanser hücrelerinin istediği ortamı oksijensiz ortamı oluşturdukları için sigara içenlerde çok daha fazla kanser görünmektedir.

Kanser hücreleri oksijenin bol olduğu yerlerde görünmüyor. Buda eğer kandaki oksijen miktarını arttırırsak kanser hücrelerini de yenmiş oluyoruz.

Kanser hücrelerini yenmenin bir diğer yolu ise vücudumuzun bazik değerini yükseltmektir. Kanser hücreleri asitli ortamları severler, sağlıklı hücreler ise bazik ortamı severler. Eğer vücudumuzun bazik değerini yükseltebilirsek vücudumuzda tek bir kanser hücresi bile barınamaz.

Kanser hücrelerinin bir diğer sevmedikleri şey ise sıcaklıktır. Vücudumuzun sıcaklık derecesini 36.7 C de tutabilirsek, vücudumuzda kanserli hücrelerin barınmasını engelleyebiliriz.

Tüm bahsettiğimi bu bilgiler Prof. Dr. İbrahim Uslu kaynak gösterilerek sizlere iletilmiştir. Prof. Dr. İbrahim Uslu, kanser tedavisi üzerinde daha fazla çalışmalarının olduğunu fakat bunların henüz patent aşamasında olduğu için paylaşamayacağını iletmiştir.

Prof. Dr. İbrahim Uslu, kanserin aslında büyütüldüğü kadar karmaşık bir tedavisinin olmadığını çok kolay yöntemler ile kanser hücrelerinin yenilebileceğini açıklıyor.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaçış sendromu nedir? Ne gibi belirtiler gösterir?

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in rahatsızlanmasıyla tekrar gündeme gelen kaçış sendromu hastalığı nedir? Çok az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.