Kan grubunuz kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor

Vücudumuzun % 7-8’ i kandan oluşur. Kanın görevi organlara oksijen taşımaktır. Farklı kan grupları mevcuttur. Peki, kan grubunuz kişiliğinizi belirliyor desek inanır mısınız? Yapılan araştırmalar sayesinde kan gruplarında karakter analizi yapılarak bu sonuçlara ulaşılmıştır. Cesur musunuz, paylaşımcı mı, akıllı mı, yaratıcı mı bunların hepsi kan grubunuzda saklı.

Şimdi gelelim kan gruplarınızın kişilik analizlerine değinmeye;

En eski kan grubu 0 grubudur. 0 grubu kan avcı, A grubu kan çiftçi, B grubu kan göçebe, en yeni kan grubu AB grubuna ise modern adı verilmiştir.

0 Grubu

Yapılan araştırmalara göre, O grubu kan taşıyan kişilerin kendine güveni tam, cesaretli kişiler olduğu ortaya çıkmıştır. Güçlü dayanaklı kişiler olduğunu görülmüştür. İçinde bulundukları ortama uyum sağlamalarıyla dikkat çekmektedirler. Yaşamın tadını çıkarmayı severler. Liderlik özellikleri sayesinde başarıya ulaşmaları zor olmaz. Sivri ve uç fikirleri 0 grubu kan taşıyan kişilerde göremezsiniz. Sağlıklı, dinç bir bedene sahiptirler.

A Grubu

Yapılan kişilik analizlerine göre, A grubu kan taşıyan kişiler duyarlı ve hassas kişilerdir. Düzenli yaşamayı sever. Araştırmacı, gelişime ayak uyduran, değişimi seven kişilerdir. Kalabalık ortamları çok sever, kırsal kesimlere ayak uyduran yapıları mevcuttur. Sezgileri kuvvetlidir. Paylaşımcı yapıları oldukça fazladır, kendilerine ait ne varsa diğer kişiler ile paylaşmaktan kaçınmazlar. Ama dertlerini sıkıntılarını hep içlerine atarlar, kimseyle paylaşmaz, anlatmazlar. O yüzden depresyona çok giren, psikolojik sorunları olan kan grubundandırlar. Bilgilere göre diğer kan gruplarından olan kişilerden daha az grip, nezle olmaktadırlar.

B Grubu

Yapılan karakter analizlerine göre, A grubu kan taşıyan kişiler, uyumlu ve yaratıcı kişilerdir. Davranışları akılcı, iradeli ve mantıklı kişilerden oluşmaktadır. Karar vermede zorluk çekerler. Düzene önem verirler, gerek evlerinde gerekse çalışma yerlerinde düzenli ve sistemli çalışmayı severler. Kendi doğruları vardır, başkalarının sözlerine itimat etmezler. Otoriter, sert ve inatçı yapıları sayesinde yönetmeyi severler. Empati yetenekleri çok yüksektir.

AB Grubu

Yapılan araştırmalar göre, AB grubu kan taşıyan kişiler, A ve B grubu karakterinin karışımı olmuştur. Bu yüzden çelişkili, tutarsız kişilik sergilemeleri kaçınılmaz olmuştur. Detaylara önem vermezler. Çevrelerine uyum sağlarlar. Mantıklı düşünme yetisine sahiptirler. AB grubu kan grubu olan kişiler çok ender görülür. En yeni kan grubu arasındadır. En ilginç ve çekici kişiliğe sahiptirler. Duygusal anlamda arkalarında çok kırık kalp bırakırlar.

 

YAZAR: İlkay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deniz börülcesi ile tiroit hormonunu dengeleyin

Ispanakgiller ailesinin üyesi olan bir bitkidir. Deniz börülcesi bir diğer adı tuz otu olarak da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.