ANA SAYFA / Kadın / Kadın pedleri kanser yapıyor !

Kadın pedleri kanser yapıyor !

Bir kadın ergenlik döneminden menopoz dönemine kadar binlerce ped kullanır. Bu pedleri en hassas bölgemiz için kullanırız. Yapılan onlarca araştırmaya göre; hiçbir araştırma pedlerin tamamen sağlıklı olduğunu kanıtlamıyor. Hatta kanser yapıcı maddelerin, pedlerin içeriğinde bile bulunduğunu savunuyorlar. Tabi üretici firmalar da bu tezi çürütmek amacıyla “benimki en sağlıklı! Hayır,benimki en sağlıklı” diye çırpınıyorlar pazarlama sektöründe. Bizler de kullanmak zorunda olduğumuz için maalesef birini tercih etmek zorunda kalıyoruz.

Bu kadar korkumuzun nedeni ise en geçirgen bölgelerden biri olan cinsel organımızın yapısını bozmakla tehdit eden merdiven altı diye adlandırılan pedlerin kullanılmamasına dikkat çekmektir.
Herkesin aklını kurcalayan pedlerin o kadar sıvıyı hapsetmesinin nedenini araştırırken bulunan sonuçlar ise içeriğinde dioksin gibi kimyasal maddeler ve petrokimyasal maddelerdir. Bunlar sıvıyı uzun süre hapsetmeye yarar. Hatta kullanılan bir ped dört tane plastik torbanın oluşumunda kullanılan kimyasalları içerir. Bu bile korkularımız için yeterli sanırım. Bu kullanımlara dikkat etmediğimiz taktirde hastalıklar birer birer kapımızı çalabilir.  Yumurtalık kanseri, HPV, rahim ağzı kanseri, kısırlık, hormonal bozuklukları gibi hastalıklar oldukça sık görünüyor.

PAMUKLU PEDLERE GÜVENEBİLİRİZ

İçeriğinde pamuk olduğuna güvendiğiniz pedleri ya da tamponları kullanın. Vajinal sağlığınıza dikkat edin. Nemli olmamasına dikkat edin. Pamuklu iç çamaşırları kullanın. Sentetik kıyafetlerden uzak durun. Vajinal duşlardan uzak durun. Çünkü vajina kendi kendini temizleyen steril bir ortamdır. Siz dışarıdan bir temizleme yöntemi uyguladığınızda florasındaki yapıyı bozarsınız ve bundan dolayı da tahrişler, enfeksiyonlar görülebilir.

YAZAR: İlkay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeşillikleri cam kavanoza koyarsanız daha uzun süre taze kalır

Pazardan güzel güzel seçip, aldığımız sebze ve meyvelerimiz eve gelince günler geçmeden tazeliklerini kaybedip çürümeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.