Sağlık

Japonlar Bu Kurallara Uyarak Daha Uzun Yaşıyor

Bu egzersizleri bulan Japon küçük yaşlarda çok zayıf olduğu için kendisine sadece 20 yaşına kadar yaşara denilen bir insandır. Fakat o bu egzersizleri bularak denilen süreden çok daha fazla yaşamıştır. İşte ömür uzatan o egzersizler.

1-

Herkes tarafından biliniyor ki, omurilik eğriliği, iç organlarınıza zarar verebilmektedir. Bu nedenle duruşunuzu gün boyu kontrol etmemi çok önemlidir. Japonlar bu sayede sindirim sisteminin daha düzenli çalışacağını belirtiyorlar.

2-

Japonlar, boyun skolyozunun hayatımızı kısaltacağına inanıyorlar. Bu yüzden omurların altına sağlam bir yastık koymayı öneriyorlar.

3-

Yere düz bir şekilde uzanın.Ellerinizi uzatın.Tabanlarınızı zemine dik olacak şekilde yerleştirin. Sol tabanı ileri ve sol elinizi yere kaldırmadan tam olarak uzatın. Aynı şeyi sağ ayaklarınız için de tekrarlayın. Ve tüm bunları iki dakika boyunca yapın. Daha sonra elleri görselde ki gibi boynunuzun altına yerleştirin. Bacaklarınızı bir araya getirin ve ayaklarınızı hafifçe yanlara doğru açın. Ayaklarınızı sağa sola hareket ettirin. Tüm bu egzersizi 2 dakika boyunca yapın.

4-

Yere yüzeye uzanın. Boynunuzun altına bir yastık vb. koyun Bacaklarınızı ve kollarınızı kaldırın, dirseklerinizi ve dizlerinizi biraz bükün ve mümkün olduğunca rahatlamaya bakın. Kollarınızı ve bacaklarınızı sallayın. Bu egzersizi 3- 4 dakika boyunca tekrarlayın.

5-

Egzersize şu şekilde başlıyoruz: Yere uzanın ve boynunuzun altına sağlam bir yastık koyun. Dizlerinizi bükün ve yerden kaldırmadan ayaklarınızla birleştirin. (Resimde ki gibi)  Bu egzersizi 10 defa tekrarlayın. Avucunuzu vücudunuza dik olarak tutun ve iki elinizin parmak uçlarına basın. Ve aynı şekilde başınızın üstüne çıkacak şekilde aynı hareketi tekrarlayın. Ayak tabanlarınızın birbirine yapıştırın ve bacaklarınızı ileri geri hareket ettirin.

 

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu