Genel

İŞKUR Kurslarına Katılan Annelere 400 TL Destek Haberi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, partisinin Erzincan kadın kolları başkanlığının olan kongresine katıldı. Bu kongrede ise oldukça önemli konular ele alındı. Eğer sizde bu detayları merak ediyorsanız kesinlikle söylediğimiz bu haberi sonuna kadar okuyun çünkü kurslara katılan annelere hem meslek öğretilecek hem de üstüne 400 TL kadar destek verilecek. Eğer sizde İŞKUR üyesiyseniz ve eğitim almak istiyorsanız havadan gelecek 400 liralık desteği kaçırmayın. Bu desteği aldıktan sonra ise artık her şey çok daha iyi olacak çünkü 400 lira demek bir evin aylık pazar masrafı yada faturaları demektir.

Aynı zamanda Erzincan iş adamları ile bir toplantı yapan bakan Sarıeroğlu toplantı sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Sarıeroğlu, “Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı bire anket yaptırdım. Şimdide İŞ-KUR ile alakalı yapılıyor. Muhalefet anca anca konuşuyor. Normalde ben çok polemik işlere giren o kadar çok işimiz var ki bu işin arasında böyle onlara cevap vererek, polemiklere girerek, bizim enerjimizi düşürüp bize zaman kaybı yaşatmaya çalışıyorlar. Biz bu tuzağa da düşmüyoruz. Ama maalesef görüyorsunuz algılarla, yanlış bilgilerle, eksik bilgilerle, yalan bilgilerle milletimizi aldatmaya çalışıyorlar. Milletimizi aldatmaya çalıştıkları her konuda vatandaşlarımız sokakta, hastanede, okulda o hizmeti alıyorlar. Neyin ne olduğunu milletimiz çok iyi biliyor.” şeklinde konuştu.

400 TL ALACAK ANNELERİN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLDU

Bakan Sarıeroğlu İŞ-KUR İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim kurs ve programlarına katılan 2-5 yaş arası çocuklu annelere önceden verilmekte olan cep harçlıklarına ek olarak, 400 TL destek vereceklerini açıkladı. Bu açıklamadan sonra ise istenilen kriterleri sağlayan birçok annenin alacağı para onların tüylerinin diken diken olmasına yetti. Bizde bu tarz haberleri sizlere yapmaya devam edeceğiz ama bu tür destek haberleri için okumayadeger.net’i takip edilenler listesine ekleyin.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu