İsim benzerliği yüzünden emekli olamayan Alime Coşkun’un hikayesine herkes çok şaşırdı.

Yıllardır karşımıza çıkan isim benzerliklerinden dolayı çıkan sorunlara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Manisa’dan gelen bir habere göre Alime Coşkun emekli olmak için başvuruda bulunmuştu ancak isminin aynı şirkette çalışan Halime Coşkun’la benzerliğinden dolayı emekli olmasına mani bir olay yaşandı. 7 yıldır bu sorunu yaşayan Alime Hanım isim benzerliğinden dolayı yaşadığı bu sıkıntıyı kendi sözleriyle anlatıyor.  1991 yılından beri çalışma hayatında olan Alime Hanım, başlarda aynı şirkette isminin benzer olduğu birinin olduğunu bilmediğini söyledi. Ancak bazen bu durumdan dolayı maaşını alamadığını belirten Alime Hanım, çalışma esnasından sorun düzeltilip parasını aldığını da belirtti. Ancak bu emeklilik sorununu iş yerinden yetkililer inatla düzelttik sorun yok deseler de yine de sorun çözülemedi. 27 ayrı davaya ve duruşmaya çıkan Alime Hanım, bu durumdan artık çok yakındığını söyledi.

Diğer çalışan olan Halime Hanım’ında emekli olmak istediğini ancak onun da olamadığını söyledi. 2012 yılında verdiği dilekçenin sonunda olumsuz cevap alan Alime Hanım 6 yıldır bu sorunun çözülmediğini söyledi ve yetkililerden yardım istedi. Yıllardır çözülemeyen bir sorun haline gelen emekliliği hakkında davalarına giren savcılar ve avukatların kendisini hiç düşünmeden yargıladıklarını söyleyen Alime Hanım bu durumdan dolayı hastanede tedavi gördüğünü söylüyor.

Emekliliği meçhul olan Alime Hanım devletten destek bekliyor.

Psikolojik destek aldığını söyledi. Alime Coşkun oğluyla kameralar karşına geçerek yardım değil sadece bu durumun çözülerek hakkını almak istiyor. Annesinin davasına bakan savcının şuanda emekli olup emekli hayatını yaşadığını söylerken annesinin neden yaşayamadığını sorgulamaya başladı. Mahkemede davası görülen Alime Hanım’a vekil olarak atanan hakim “ben sizin davanıza bakıp karar veremem, gerçek hakim karar versin” dedi. Oğlu ise bu duruma “hangisi gerçek hangisi sahte biz anlamıyoruz, sadece annemin emekli olmasını istiyoruz “ dedi.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemeklerde kullandığımız ısırgan otundan sağlıklı boya yapıyor

Giresun’da fındık bahçeleri olan bir firma, ısırgan otundan tekstil firmalarından kullanılabilecek boya elde etti. Bu gelişme ülkemizde güzel şeylerinde olduğunu bize hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.