Teknoloji

İOS kullanıcılarına WhatsApp’dan bomba gibi bir güncelleme geldi

Gelen bu güncellemeler ile telefonunuzda bulunan WhatsApp Widget uygulaması kullanılarak kişilerin durum paylaşımlarını çok kolay takip edebiliyorsunuz. Bu güncelleme ile birlikte sistemde olan bazı hatalar giderilmiş ve daha kullanışlı hale getirilmiş. Yeni gelen bu güncelleme ile birlikte WhatsApp Widget üzerinden kişilerinde durumlarını takip edebileceğiz. Daha önce bu uygulama üzerinden sadece grupların hareketlerini ve durumlarını takip edebiliyorduk.

Bu güncelleme ile birlikte telefon üzerinde farklı bir uygulama kullanıyor olsak da artık WhatsApp üzerinden gelen sesli mesajları rahatlıkla dinleyebileceğiz. Bu özellik ayrıca telefon kilit ekranında ilken de çalışıyor. Bu sesli mesajları dinleyebilme özelliği daha önceden de kullanımdaydı fakat bazı kullanıcılarda hataya düşüyordu ve kullanıcıların sorun yaşamasına neden oluyordu. Bu güncelleme ile birlikte artık bu sorun tamamen ortadan kalkmış gibi görünüyor.

WHATSAPP HATA VERDİĞİNDE YETKİLİLERE RAPOR EDİLEBİLECEK

Bu güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise artık WhatsApp üzerinde bir sorun yaşadığımızda bu sorunu yetkililere rapor edebileceğiz. Bu özellik sayesinde hata raporları tutulabilecek ve bir sonraki güncellemeler ile bu hatalar giderilecek. Bunların dışında gruplar üzerinde görüntülü konuşma özellikleri denenmeye başlandı. Aynı zamanda WhatsApp mağaza üzerinde Tükçe için çevirilere başlandığı bildirildi. Tüm bunlara ek olarak daha önce Android sistemlerde kullanılmakta olan telefon numarası değiştirme özelliği İOS sistemler içinde kullanıma açıldı. Aynı zamanda Touch ID ile bir takım özellikler kullanılabilecek.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu