İntihar makinesi Dünya’da sansasyon yarattı

İntihar makinesi Hollanda’nın Amsterdam kentinde önümüzdeki günlerde cenaze işleri fuarında sergilenecek. Ölüm doktoru diye isimlendirilen Avustralyalı Philip Nietsckhe’nin gündeme getirdiği İntihar Makinesi Hollanda’da halk ile buluşuyor. Ziyaretçiler intihar makinesi sayesinde ölümü adım adım hissedecekler. Ölüm kapsülü olarak da alınan intihar makinesi, kapalı bir şezlong görüntüsünde olan hava geçirmez bir yapıdan oluşuyor. İçine girip uzanan kişilerin gaz yayılımını sağlamak için bir düğmeye basmasıyla ölüm kapsülü çalışmaya başlıyor. İntihar makinesinden yayılan gaz, kişinin birkaç dakika sonra uyumasını sağlıyor.

Kapsüle girip uzanan kişilere sanal gerçeklik gözlükleri verilerek ölümün nasıl bir şey olduğunu anlatmaya çalışacaklar. Hatta ölüm makinesinin içine giren kişi hangi manzara eşliğinde öleceğine kendi karar veriyor. Bir deniz kenarı mı yoksa bir dağın eteğinde mi olacağının seçimi kendine bırakılıyor. Kişiler intihar düğmesine bastığı anda sanal gerçeklik gözlüğü bir anda kararacak.
Sarco adı verilen intihar makinesi ilk kez Amsterdam’ da halk ile buluşacak. Philip Nietsckhe amacının ölüm makinesini korkulu bir deneyime değil heyecanlı bir tarza dönüştürmek olduğunu söyledi. Fakat Hollanda’ da bulunan yardım vakıfları intihar makinesinin halka açık yerde sergilenmesinin uygun olmadığının kanısına vararak sergiye karşı çıkmaya çalışıyorlar.

SOSYAL MEDYADA ÖZELLİKLER GENÇLER ARASINDA HIZLA YAYILIYOR

Sosyal medyada hızla yayılan ölüm makinesi haberleri özellikle gençlerin ilgisini çekmeyi başardı. Makinenin halka açık yerde sergilenmesi ölüme dikkat çekeceği gibi intihar kaynaklı ölümü arttıracağından korkuluyor.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canan Karatay’ın yeni açıklamalarını dinleyenlerin ağzı açık kaldı

Beslenmeyle ilgili ezber bozan açıklamaları olan Canan Karatay katıldığı bir etkinlikte yine insanların kafalarını karıştırmayı başardı. Yaptığı açıklamalar ile dinleyenleri çok şaşırttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.