İmamoğlu Beylikdüzü’nden Halka Seslendi:”Göreceksiniz her şey çok güzel olacak”

Ekrem İmamoğlu, dün YSK’nın İstanbul Büyükşehir seçimlerinin iptaline ve yenilenmesine karar vermesinin ardından Beylikdüzün’de halka seslendi.

YSK’nın verdiği karara tepki gösteren İmamoğlu, “Bundan önceki tüm seçimlerde aynı kurallar vardı. O zaman referandum ve Cumhurbaşkanlığı seçimi de şaibelidir.” cümlelerini kullandı.

“31 Martta atı alan Üsküdar’ı geçti diyeceklerdi, izin vermedik.”

İmamoğlu sözlerine şu cümlelerle devam etti: “Bu şehrin 16 milyon insanı vatansever dedik. İstanbul ittifakının oyuna talibiz dedik. Siyasi partiler araç, millete hizmet etmek amaçtır dedik. Bu amaçla yola çıktık.
Ramazan kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede gençlerimiz başka ülkelerde hayal kursun istemiyoruz. Bizim Ramazan ayında ettiğimiz dualar bunlar. İnsanlara bol bereket diledik. İşsizliğin sona ermesini istedik. Dualarımız bunlar başka ne isteyebiliriz ki!

İmamoğlu konuşma

Ben ittifak yaptığımız İYİ Partilerin de oyunu istiyorum ben SP’lilerin de oyunu istiyorum. Ak Partililerin de MHP’lilerin de oyunu istiyorum dedim. Biz ısrarla bu milletin kavga etmesini istemeyen bu milletin kucaklaşmasını isteyen insanlar olarak ısrarla kucaklaşacağız.”

İmamoğlu konuşma

“Baskıya boyun eğdikleri için YSK’yı kınıyorum.”

“YSK’yı kınıyorum. Buna boyun eğdiler. YSK karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraz nedeniyle iptal etmiş. Aynı kurullarla 24 Haziran’da cumhurbaşkanı seçti. Aynı kurullarla referandum yaptın anayasa değişti o zaman anayasa da şaibelidir cumhurbaşkanlığı seçimi de.

İmamoğlu konuşma

Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız ki biz bizim İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir. Şu anda size bir söz söyleyeceğim. Yolumuz uzun heyecanımız yüksek gençliğimiz var. Biz adalete susamış demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz.”

İmamoğlu konuşma

“Yarın Ankara’ya gidip. Atatürk ve bize bıraktığı ilkeri için en doğru kararı vereceğim.”

“Son olarak, burada kesinlikle güzel insanlar her şey çok güzel olacak. Umudunuzu kaybetmeyin.
Kararların altına imza atan yargıyı tehdit eden insanların bu mübarek Ramazan ayında Allah’a havale ediyorum. Bu mücadelemi de sizlere emanet ediyorum. Sizi çok seviyorum.”

İmamoğlu konuşma

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaçış sendromu nedir? Ne gibi belirtiler gösterir?

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in rahatsızlanmasıyla tekrar gündeme gelen kaçış sendromu hastalığı nedir? Çok az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.