Gezi

İlkbaharda Gidilip Görülmesi Gereken İnanılmaz Yerler

İlkbahar gelince herkesin içinde inanılmaz bir enerji oluşmaya başlar. Hepimiz ya yaz gelsin artık diye hayıflanırız ya da ben bu seneden hiç bir şey anlamadım diye oradan oraya kendimizi atarız. Ama aslında o an ki durumdan zevk alıp gidilebilecek, baharda tadı çıkarılabilecek yerleri araştırsak daha iyi olabilir. Herkes yaz planlarını düşünürken siz de baharda yapılabilecek, gezilecek güzel yerlere bir göz atabilirsiniz. Küçük tavsiyelerle Türkiye’deki inanılmaz güzelliklere hep birlikte bakalım hadi 

  1. DATÇA

Ege’nin incisi denebilecek yegane yerlerden biri daha Datça. Baharda tadına doyum olmayan Datça sokaklarında ince bir hırkayla hiç üşümeden aralıksız gezebileceğiniz, tekneniz varsa kıyılarda koylara uğrayarak keyif yapabileceğiniz güzel yerlerden biri. Ancak tek kaçınılmaz noktası var, o da yağmur yakalanırsanız 1-2 gün durmayan sağanak yağmurlardır. Merak etmeyin bu yağmurlar Datça’daki keyfinizi kaçıracak cinsten değil. Aksine huzur verici cinsten. E tabi Datça’ya gelip Knidos ve eski Datça’daki Can Yücel evini gezmeden gitmemelisiniz. Bu doğa güzelliklerine hayran kalacaksınız.

  1. Kapadokya

Çoğumuz hayaller kurarız o balonun üstünde evlilik teklifi alsam nasıl olur acaba diye? Ama evliyseniz de bu güzelliklerin tadını eşimle nasıl çıkarabilirim diye düşüncelere dalarız. Kapadokya ilkbahar aylarında oldukça görkemli ve inanılmaz manzarasıyla sizleri bekliyor. Ihlara vadisi, Göreme açık hava müzesi ve mağaraları gezmek için en uygun zaman ilkbahar aylarıdır. Sıcacık iç Anadolu topraklarında eşsiz güzelliklerin keyfini çıkarın.

  1. Eskişehir

Öğrencileriyle ünlü hatta kalkınmasının büyük çoğunluğunu öğrenci hayatına borçlu olan bir şehir olarak gözümüze çarpar Eskişehir. Ancak bu dediklerim eskilere dayanır şuanda ise tarihi yapıtları, muhteşem mimarilere sahip inanılmaz binalarıyla ve şehrin ortasından geçen Porsuk çayının etrafında mutlaka gidip gezmeniz ve fotoğraflarla ölümsüzleştirmeniz gerekiyor. Odunpazarı evlerini, Porsuk çayında gondol gezintisi yapıp, Sazova parkında keyif yaptıktan sonra güzel güzel kahvenizi yudumlayıp oh be diyebilirsiniz.

  1. İzmir/Çeşme

Yaz aylarındaki kalabalıklığından ziyade sizi sessiz sakin sokaklar bekler bu aylarda. Ama size bir sır vereyim; tam da böyle zamanlarda tadı çıkar buraların. Yazları iğne atsan yere düşmeyecek olan bu yerlerde özgürce dolaş, gez. Gitmişken de Alaçatı’nın o butik otellerinden birinde güzel bir dinlence yapabilirsiniz. Rum mimarilerinin hala kalıcı halde kendini koruduğu sokakları ölümsüzleştirmeyi unutmayın!

  1. Bolu/Abant

Bu doğa harikası olan yere gidip, Yedigöller yöresini görmeden gelmeyin. Yeşille mavinin birleştiği, doğal yaşamın insanlarla iç içe olduğu, içinize çektiğiniz her nefeste oksijen bombardımanına tutulacağınız harika bir yer. Karadeniz’in yeşilliklerine doğru da yolunuza devam edebilirsiniz. Tablo gibi manzaralarla karşılaşmaya hazır olun.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu