Sağlık

Günde 2 kere tüketildiğinde öksürüğü kesiyor

Havaların soğuk gittiği bu günlerde en çok şikayet edilen konulardan bir tanesi geçmeyen öksürükler oluyor. Öksürük bu günlerde genellikle grip ile birlikte başlıyor ve grip etkileri atlatılsa da öksürük malesef geçmek bilmiyor.

Bu yazımızda işte tam buna göre bir konuyu inceleyeceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda bulduğumu bu kür günde iki kere kullanıldığında öksürüğü kesiyor. Bu yazıyı okuduğunuzda mutlaka denemek isteyeceksiniz. Düşüncelerinizi yorumda paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Bu kürde kullanacağımız malzemeler çok basit aslında. Bu karışımı kuru incir ve süt ile yapacağız. Biliyorsunuz ki kuru incirin faydaları saymakla bitmiyor. Hele birde süt ile karıştırılarak tüketildiğinde sonuçları inanılmaz oluyor.

İncirli süt hem boğaz ağrısı için hemde öksürük için hazırlanıyor. Ayrıca kabızlık probleminiz var ise incirli sütü bunun içinde kullanabilirsiniz. Hadi hep birlikte bu karışımların nasıl hazırlandığına bakalım.

İncirli süt

Boğaz ağrısı için incirli süt hazırlama

Yapmanız gereken çok kolay. 2 adet kuru incir ve bir çay kaşığı balı sıcak sütün içerisine koyup karıştırın. Daha sonra bu hazırladığınız süt, incir ve bal karışımını için. Kısa süre sonra boğaz ağrınız kalmayacaktır.

Ayrıca süt sevmiyor olabilirsiniz. Bu karışımda süt yerine suda kullanabilirsiniz. Süt tüketemeyen kişiler için kuru incir tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Kuru incir içerisinde bulunan kalsiyum sayesinde sütten aldığımız kalsiyuma yakın bir değerde kalsiyum almış oluyoruz.

Kabızlık için incirli süt hazırlama

Kabızlık sorununa incirin iyi geldiği eski yıllardan buyana bilinmektedir. Ama incirli süt ile kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken, kaynamakta olan sütün içerisinde 4 -5 adet kuru inciri atıyoruz ve bu şekilde 5 dakika daha kaynatmaya devam ediyoruz.

Bu süre dolduğunda süte ve incirleri ocaktan alıp bir rondo yardımı ile incirler püre haline gelene kadar rondodan geçiriyoruz. Daha sonra bu karışımı içiyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra kabızlık derdiniz kalmayacaktır.

Öksürük için incirli süt karışımı

Öksürük için incirli süt hazırlama

İncir, göğüs rahatsızlıkları için birebirdir. İncir, bronşit ve öksürük gibi rahatsızlıklarda balgam söktürücü olarak da kullanılmaktadır. Öksürük için bu karışımı hazırlamakta çok kolay. İki bardak pişmemiş sütün içerisine iki adet kuru inciri doğrayın ve bu karışımı ocakta 20 dakika civarında kaynatın.

Kaynama işlemi bittiğinde sütü süzün ve bir kaba ayırın. Hazırlamış olduğunuz bu sütü günde iki defa tükettiğinizde öksürük sorununun kalmadığını göreceksiniz.

Not: Bu yazımızın bilgilendirme amaçlı olduğunu unutmayın ve bu kürleri kullanmadan mutlaka doktorunuza danışın.

Eğer bu yazımız sizin içinde bilgi verici ise sevdiklerinizin okuması için paylaşmayı unutmayınız.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu