Sağlık

Gün içinde fazla su tüketimi hastalık belirtisi olabilir

Evet, bir yandan haklıyız gün içinde en az 2 litre su içmeliyiz ama kişiden kişiye de değiştiği durumlar olabilir. Bazı insanlar çok hareketli oldukları için gün içinde çok fazla su tüketirler. Ve bu durumu yoğun gün içindeki tempolarına bağlarlar. Ama kimisi için bu durum bu kadar masum değildir. Çok fazla yorulmadan bile boğazınız kuruyorsa, su içme isteğiniz çok fazla ise, gün içinde bitkinlik gibi kendinizde hoşlanmadığınız ve sizi rahatsız eden durumlar varsa korkarım ki diyabet hastası olabilirsiniz.

Bunların yanında ailede özellikle anne tarafında diyabet hastası bir kişi varsa bu riskiniz daha da artıyor.Çünkü diyabet, genetik yatkınlığı olan bir hastalıktır. Dünyaca ünlü gezgin kadın ise bu gibi belirtilerin yanında el ve ayaklarında uyuşma, saç dökülmesi, aşırı susuzluk gibi belirtilerin yanında yemek yemesine rağmen sürekli aç hissediyordu. Son durum olarak çift görme, baş ağrısı, terleme, el ve ayaklarında titreme de olunca artık doktora danışmaya karar verdi.

VÜCUDUNUZDAN GELEN SİNYALLERE KULAK VERİN

Kan tahlili yaptıran gezgin kadın tip 1 diyabet hastasıymış ve bunu duyunca şok oldu. Sporu hayatından hiç çıkarmayan ve dengeli, düzenli beslenen biri olduğu için bu teşhis onu çok şaşırtmıştı ama bundan kaçamazdı artık. Diyabet hayatındaydı. Bu durumla yaşamak zorunda olduğunu anladığı an diyabetle savaşmaya başladı. Asla sporu bırakmadı ve kazandığı bir ödülü diyabet vakfına bağışladı.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu