Haberler

Gökova Körfezi, Marmaris, Ula ve Menteşe’nin imara açılması kararlaştırıldı!

Ülkemizde turizmin başında gelen Muğla yöresindeki doğal, el değmemiş güzelliklerin yapılaşması için butona basıldı. Yöre halkı tepkili! Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yaptığı röportajda hukuki işlem başlattıklarını ve böyle bir kararı kabul etmediklerini söyledi. Betonlaşmaya karşı olduğunu her sözünde belli eden Gürün, elimizden ne geliyorsa fazlasını yapacağız dedi.

Yıllardır konuşulan büyük otellerin yer kapmak için hatta yer açmak için orman yangınlarına bile sebep oldukları dilden dile dolaşırken şimdi böyle bir kanunun çıkması onların ekmeklerine tuz biber oldu. Ancak yöre halkının tepkisine kulak vermeliyiz. 21 bin 618 hektarlık alan imara açılarak yapılaşmaya onay verildi. 16 Mart’ta yayınlanan Resmi Gazeteye göre Akbük koyundan Börtübet koyuna kadar olan alanda deniz ve sahil kesiminin sit alanı daraltıldı ve imara açıldı. Bu karar ile bu cennet koylar yapılaşmaya açılmış oldu ve tam bir doğa katliamına ortam hazırlandı. Buralara yapılacak olan oteller çevreyi kirletecek ve tüm doğal güzellikleri yok edecekler.  Doğa sevenlerin bu konuda büyük tepki gösterecekleri düşünülüyor. Cennet gökova bu kararla moloz yığını haline dönecek.

DENİZ İÇERİSİNE BİLE YAPI İZNİ VERİLDİ !

Bu kararla kıyı kesimlerinin imara açıldığı yetmediği gibi deniz de imara açılıyor. Böylelikle deniz içerisine de marina, liman gibi alanlar yapılabilecek. 16 Mart resmi gazetesinde yayınlanan kanuna göre son olarak kararlaştırılan durum budur. Ancak Muğla yöresi bunu kabul etmeyi pek düşünmüyor. Dava süreci devam ediyor.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu